LIVE: ΑΕΚ-Λαμία (20:30)

LIVE: ΑΕΚ-Λαμία 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος του αγώνα. ΑΕΚ-Λαμία 1-0

91' Σβάρνας αντί Μισελέν η τελευταία αλλαγή της ΑΕΚ.

89' Δοκάρι με τον Λε Ταλέκ για την ΑΕΚ. Μετά από κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, δεν μπόρεσε από κοντά να σκοράρει.

88' Μαρτίνεθ αντί Νούνιες για τη Λαμία.

85' Η Λαμία ζητά πέναλτι σε πτώση του Καραμάνου από κόντρα με τον Σάκχοφ. Στην αντεπίθεση η ΑΕΚ φτάνει κοντά στο γκολ με τον Μάνταλο, που όμως τον σταματά ο Γκαραβέλης και πάλι. Ο VAR δεν επεμβαίνει και το παιχνίδι συνεχίζεται.

84' Πολύ καλή φάση για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος μπαίνει στην περιοχή, κάνει το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Γκαραβέλης τον σταματά.

83' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Γύρισμα του Μάνταλου από τα αριστερά, ο Τάνκοβιτς κόβεται σε κόρνερ.

79' Ο Ρόμανιτς χάνει τεράστια ευκαιρία για το 1-1! Βγαίνει τετ-α-τετ, αλλά πλασάρει άουτ. Ο βοηθός σηκώνει τη σημαία, αλλά από το ριπλέι φαίνεται να καλύπτεται.

77' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Ανσαριφάρντ καθυστέρησε αρκετά, όταν έδωσε στον Μάνταλο, εκείνος προσπάθησε με το εξωτερικό φάλτσο να σκοράρει, αλλά μπλόκαρε ο Γκαραβέλης σταθερά.

74' Βλαχομήτρος αντί Ελευθεριάδη για τη Λαμία.

73' Έξω ο Αραούχο, σκόρερ της ΑΕΚ. Μέσα ο Μάνταλος.

69' Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ.

67' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Λύτρωση για την ΑΕΚ. Κάθετη του Χατζισαφί, η μπάλα από τα πόδια του Τάνκοβιτς καταλήγει στον Αραούχο κι αυτός με δυνατό σουτ από κοντά ανοίγει το σκορ.

65' Kι ο Προδυβάκης αντί του Τζανδάρη.

65' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Μανούσος και μέσα ο Καραμάνος, Έξω κι ο Μανουσάκης, μέσα ο Ταϊρόν.

63' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Έξω Γέβτιτς και Σιμάνσκι, μέσα Ανσαριφάρντ και Σάκχοφ.

63' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Σουτ του Τζανδάρη έξω από την περιοχή, ο Στάνκοβιτς διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

56' Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά για μαρκάρισμα στον Αραούχο.

55' Μεγάλη φάση για τη Λαμία! Σωτήριο τάκλιν του Χατζισαφί πάνω στον Ελευθεριάδη που είχε βγει τετ-α-τετ με τον Στάνκοβιτς.

51' Καλή στιγμή για Λαμία! Κακή αντίδραση από την άμυνα της ΑΕΚ στο κόρνερ του Ελευθεριάδη, ο Μανουσάκης από καλή θέση απειλεί.

50' Σουτ του Αραούχο από καλή θέση, αλλά περνά αρκετά άουτ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο...

46' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ είχε ενοχλήσεις στο δικέφαλο και ο Τάνκοβιτς μπαίνει στη θέση του.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. ΑΕΚ-Λαμία 0-0

36' Φάουλ στον Σιμάσκι από τον Ρόμανιτς, με τα χέρια. Κίτρινη κάρτα.

34' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Ο Σιμάνσκι βγάζει την κάθετη στον Αραούχο, που βγαίνει πλάγια απέναντι στον Σαράνοφ και επιχειρεί με ραμπόνα να σκοράρει, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

31' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, αλλά το απευθείας σουτ του Σιμάνσκι από το ύψος της περιοχής ήταν πολύ κακό κι έφυγε πολλά μέτρα άουτ.

31' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη για πάτημα στον Τσούμπερ.

28' Ο Αραούχο κερδίζει τις κόντρες, αλλά το γύρισμα που κάνει είναι μακριά από τον Άμραμπατ.

20' Επικίνδυνη στιγμή! Ο Αραούχο έκανε την κάθετη στον Τσούμπερ, που όμως άνοιξε το κοντρόλ και τον πρόλαβε ο Γκαραβέλης. Ο Ελβετός δεν έχει φανεί μέχρι τώρα πολύ.

14' Καλή φάση για την ΑΕΚ. Σέντρα του Άμραμπατ από δεξιά, ο Αραούχο γίνεται αποδέκτης αλλά γλιστρά και χάνει την ισορροπία του.

9' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Από την κεφαλιά του Τζαβέλλα στο καλοχτυπημένο κόρνερ του Γέβτιτς, ο Γκαραβέλης αποκρούει με διπλή προσπάθεια.

8' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Από το γύρισμα του Αραούχο ο Σιμάνσκι έκανε το σουτ λίγο μέσα από την περιοχή, αλλά ο Βύντρα έβαλε την κόντρα και παραχώρησε κόρνερ.

6' Καλή στιγμή για την Λαμία. Ο Ρόμανιτς από τη γωνία της περιοχής και αριστερά, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε περίπου δύο μέτρα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Στάνκοβιτς.

Άρχισε το ματς...

Την επιστροφή της στις νίκες θα ψάξει η ΑΕΚ υποδεχόμενη την Λαμία, η οποία θέλει τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα.

Σε διάταξη 4-2-3-1 η ενδεκάδα της «Ένωσης» είναι η εξής: Στάνκοβιτς, Μισελέν, Χατζισαφί, Τζαβέλλας, Βράνιες, Λε Ταλέκ, Σιμάνσκι, Άμραμπατ, Τσούμπερ, Γέβτιτς και Αραούχο.

Στον πάγκο οι Τσιντώτας, Μιτάι, Μπακάκης, Σβάρνας, Μήτογλου, Σάκχοφ, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς.

Η ενδεκάδα της Λαμίας: Γκαραβέλης, Μαζουλουξής, Αντέτζο, Βύντρα, Σαραμαντάς, Τζανδάρης, Νούνιες, Ελευθεριάδης, Μανούσος, Μανουσάκης, Ρόμανιτς.

Στον πάγκο οι: Σαράνοφ, Προβυδάκης, Μαρτίνεθ, Γκόλεμιτς, Ντελ Πίνο, Τσούκαλος, Καραμάνος, Βλαχομήτρος, Τρούμπουλος.