LIVE: Βόλος – Παναιτωλικός (15:00)

LIVE: Βόλος-Παναιτωλικός 3-1 (Τελικό)

Τέλος του παιχνιδιού. Βόλος - Παναιτωλικός 3-1.

86' Δοκάρι για τον Βέργο σε τετ α τετ. Ο επιθετικός του Παναιτωλικού πάτησε περιοχή και πλάσαρε με το δεξί, με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και τον Φρεντ στη συνέχεια να στέλνει τη μπάλα κόρνερ.

79' Ευκαιρία για Παναιτωλικό: ο Μανθάτης κάνει τη σέντρα σουτ, αλλά ο Κλέιμαν μπλοκάρει δύσκολα πριν τον ολομόναχο Καρέλη.

72' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: ο Ντάλσιο σουτάρει ολομόναχος εντός περιοχής δύο φορές, την πρώτη αποκρούει με τα πόδια πάνω στη γραμμή ο Γκρίλο, την δεύτερη ο Κλέιμαν.

70' Σουτ του Καρέλη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ.

67' Σπουδαία επέμβαση του Κνετ σε κοντινή προβολή του Σάντος από σέντρα του Φεράρι.

66' Ωραία αντεπίθεση του Βόλου με τελικό αποδέκτη τον Μπαρτόλο, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει, αλλά ο Κνετ μπλοκάρει.

57' Ο Ρενάτο Σάντος στη θέση του Μπουένο.

55' O Παναιτωλικός είναι σαφώς ο κυρίαρχος στο πρώτο 10λεπτο του β' ημιχρόνου. Προσπαθεί να βρει το γκολ που θα τον ξαναβάλει σε θέση να διεκδικήσει έστω έναν βαθμό. Επίσης οι αλλαγές του Δέλλα καθιστούν την ομάδα πολύ πιο επιθετική.

53' Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό: μπαίνουν Καρέλης, Μανθάτης, Ντάλσιο και βγαίνουν Μεντίνα, Καρασαλίδης, Μεντόζα.

51' Ο Παναιτωλικός σκοράρει με τον Ντίας, αλλά ο Σιδηρόπουλος ακυρώνει σωστά το γκολ για οφσάιντ του Τσότσαλιτς.

50' Ωραία ατομική ενέργεια του Βέργου που μπαίνει στην περιοχή, αλλά ο Μήτογλου παραχωρεί κόρνερ.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο...

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Βόλος-Παναιτωλικός 3-1

42' ΓΚΟΛ για τον Βόλο. Σκοράρει ο Μήτογλου και Βόλος-Παναιτωλικός 3-1. Κεφαλιά-πάσα του Γκρίλο μετά από κόρνερ του Μπουένο, ο Μήτογλου στόπαρε και σκόραρε από κοντά.

41' Σουτ του Νίνη εντός περιοχής, κοντράρει σε σώματα και απομακρύνεται η μπάλα.

37' Νέα μεγάλη ευκαιρία μέσα σε ένα λεπτό για τον Παναιτωλικό: εξαιρετική ατομική ενέργεια του Αριγίμπι και πάσα παράλληλα με τη γραμμή τέρματος, διώχνει ο Φεράρι πριν την σπρώξουν στα δίχτυα οι φιλοξενούμενοι.

36' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Ο Βέργος στέλνει τη μπάλα στην αριστερή πλευρά του Κλέιμαν, με τον πορτιέρε του Βόλου να πέφτε αντίθετα.

32' Τώρα ο Σιδηρόπουλος συνομιλεί με το δωμάτιο VAR για πιθανό πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού, σε χέρι του Περέα. Και τελικά δίνει πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού

32' Ευκαιρία του Ταχάρ να «πυροβολήσει» εντός περιοχής μετά από κόρνερ χάνεται, αφού ο μέσος του Παναιτωλικού φάνηκε να ξαφνιάζεται.

29' Ο Ταχάρ δοκίμασε το πόδι του έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Κλέιμαν που μπλόκαρε εύκολα.

25' Σουτ του Μπαρτόλο εκτός περιοχής, δεν είναι καλό και καταλήγει αρκετά έξω.

15' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ταχάρ ανέβηκε με τη μπάλα στα πόδια και με το αριστερό, έστειλε τη μπάλα δίπλα από την εστία του Κλέιμαν.

13' ΓΚΟΛ για τον Βόλο, 2-0! Ο Μπουένο έστειλε τη μπάλα στο κέντρο της εστίας, με τον Κνετ να πέφτει δεξιά.

13' Πέναλτι για τον Βόλο! Ο διαιτητής μετά την εξέταση του VAR είδε ότι ο Ταχάρ ήταν μέσα στην περιοχή όταν ήρθε σε επαφή με την μπάλα και έδωσε σωστά το πέναλτι.

11' Φάουλ για τον Βόλο σε πολύ καλό σημείο, μετά από χέρι του Ταχάρ. Ο διαιτητής της αναμέτρησης πηγαίνει να δει τη φάση για να τσεκάρει αν είναι εντός περιοχής το χέρι.

5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Βέργος πέρασε τον Κλέιμαν και πλάσαρε με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι αλλά να δίνεται στη συνέχεια οφσάιντ.

3' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Υπέροχο γκολ για τους γηπεδούχους. Μετά από σέντρα που έγινε από τα δεξιά, η άμυνα των φιλοξενούμενων δεν απομάκρυνε καλά, η μπάλα στρώθηκε στον Ριένστρα ο οποίος με τρομερό σουτ δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Κνετ και έκανε το 1-0.

Σέντρα στο ματς!

O Βόλος φιλοξενεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο τον Παναιτωλικό στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των play out της Super League 1. Live ενημέρωση…

ΟΙ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

Βόλος: Κλέιμαν, Γκρίλο, Τέκιο, Φεράρι, Μήτογλου,Ριένστρα, Νίνης, Μπαρτόλο, Μπουένο, Κρητικός, Περέα

Παναιτωλικός: Κνετ, Περέιρα, Μεντίνα, Καρασαλίδης, Τσότσαλιτς, Εντινγκά, Ταχάρ, Μεντόσα, Ντίας, Αριγίμπι, Βέργος

Ο Βόλος είναι ασφαλής στην 7η θέση με 35 βαθμούς, ενώ ο Παναιτωλικός βρίσκεται έναν βαθμό πάνω από την τελευταία ΑΕΛ που σήμερα αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ατρόμητο.