LIVE: Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα

LIVE: Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα 2-2 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

84' Κίτρινη κάρτα στον Ρόουζ.

78' Κίτρινη κάρτα στον Τζέγκο.

68'  ΓΚΟΟΛ για τον Άρη! Τρομερή εκτέλεση του Ματίγια - από αυτές που μας έχει συνηθίσει - με το δεξί, ο Χουτεσιώτης εκτινάσσεται, αλλά δεν μπορεί να κάνει κάτι.

67' Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη.

65' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μαντσίνι στη θέση του Σάσα.

63' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ντομίνγκες περνά στη θέση του Καρτάλη.

59' O Φετφατζίδης είναι ανάμεσα σε τρεις, προσπαθεί να πάει μόνος του σε όλη την άμυνα, κόβεται από τον Εραμούσπε.

56' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Λώλης στη θέση του Λεό.

55' Κίτρινη κάρτα στον Καρτάλη.

48' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη!: Από δεξιά στο όριο της περιοχής ο Φετφατζίδης, κάνει το σουτ με το αριστερό, αυτό είναι εξαιρετικό και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Χουτεσιώτη.

46' Αλλαγή και για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κάστρο στη θέση του Νάουμετς.

46' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τζέγκο στη θέση του Ντάτκοβιτς.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται 2-0 του Άρη με τα τέρματα των Νάουμετς (15') και Παντελάκη (22').

45'+1' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάμα, η μπάλα άουτ.

43' Κίτρινη κάρτα στον Φετφατζίδη.

34' Πιέζει ο Άρης. Σουτ του Μπερτόγλιο, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης.

29' Σουτ του Ρόουζ στην κίνηση έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

22' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 0-2! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κουέστα έκανε τραγική έξοδο, ο Εραμούσπε πήρε την κεφαλιά και ο Παντελάκης από κοντά έσπρωξε την μπάλα στην κενή εστία.

19' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης σούταρε από το ύψος του πέναλτι αμαρκάριστος, αλλά ο Χουτεσιώτης έδιωξε εντυπωσιακά στη γωνία του.

15' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Δυνατό σουτ του Νάουμετς έξω από την περιοχή, η μπάλα στο "παραθυράκι" του Κουέστα.

10' Σουτ του Μπερτόγλιο, έδιωξε ο Χουτεσιώτης.

6' Η πρώτη τελική του ματς για τον ΠΑΣ. Σουτ του Πίρσμαν, η μπάλα έφυγε άουτ.

1' Σέντρα στον αγώνα...

Ο Άρης κυνηγάει την 3η νίκη στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές της Super League υποδεχόμενος τον ΠΑΣ Γιάννινα. Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση...

Ενδιαφέρον ματς, καθώς πρόκειται για την πρεμιέρα της ομάδας της Ηπείρου στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Ρόουζ ,Γκάνεα, Ντάτκοβιτς, Δεληζήσης, Σάσα, Ματίγια, Γκάμα, Μπερτόγλιο, Φετφατζίδης, Λόπεθ

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πίρσμαν, Παντελάκης,Εραμούσπε, Καρτάλης, Σιόντης, Νάουμετς, Παμλίδης, Λεό , Κριζμάν

Στον πάγκο για τον Άρη: Μπουσέ, Τζέγκο, Μαντσίνι, Μάνος, Σούντγκρεν, Σενγκιέργκης, Χατζηπιρπιρίδης, Μπακούτσης, Μπαγκαλιάνης

Στον πάγκο για τον ΠΑΣ: Γιαννίκογλου, Ντομίνγκεζ, Κάστρο, Ελευθεριάδης, Λιάσος, Οικονομόπουλος, Λώλης, Παντελης, Πήλιος