ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΛΑΜΙΑ

LIVE: Ατρόμητος - Λαμία 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Ο Ατρόμητος νίκησε 2-1 την Λαμία.

86': Ο Σκόνδρας αντί του Τζανετόπουλου.

85': ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ατρόμητος. Υπέροχη προσπάθεια του Σάλομον και μακρινό σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει στη γωνία του Επασί.

78': Ο Αραμπούλι αντί του Καραμάνου και ο Βασιλακάκης αντί του Τιρόνε.

70': Τρεις αλλαγές για τους γηπεδούχους. Βγαίνουν Χριστοδουλόπουλος, Αγκάγιεφ, Ραμπέγιο και μπαίνουν Μανούσος, Χαρίσης και Μουνίθ.

67': Ο Βλάχος στη θέση του Προβυδάκη.

61':  Βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση ο Χριστοδουλόπουλος αλλά... κλότσησε αέρα.

57': Απειλεί η Λαμία. Σουτ του Ρόμανιτς από το όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

48': Ο Ντέλετιτς έκανε ωραία κούρσα, αλλά άνοιξε το κοντρόλ και τον έκοψε ο Γκάλο.

Άρχισε το δεύτερο 45λεπτο. Με μία αλλαγή στην ενδεκάδα ο Ατρόμητος, ο Τριμμάτης αντί του Ενσικουλού.

Τέλος ημιχρόνου στο Περιστέρι.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις για το τέλος του ημιχρόνου.

43': Ο Στρούγγης πρόλαβε και έκοψε με τάκλιν, προτού ο Καραμάνος βγει απέναντι στον Μανδά.

40': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γούτας αντί του Γκαλβάο.

38': ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο. Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος ευστοχεί στο πέναλτι και ισοφαρίζει σε 1-1.

37': Πέναλτι για τον Ατρόμητο. Ο Προβυδάκης ανέτρεψε τον Ραμπέγιο.

24': Κίτρινη στον Τζανετόπουλο για μαρκάρισμα στον Λάζαρο.

Συμβουλεύτηκε το VAR ο Φωτιάς, δεν πέρασε η μπάλα τη γραμμή.

20': Ευκαιρία για τη Λαμία. Τετ α τετ Ντέλετιτς με τον Μανδά, ο Έλληνας τερματοφύλακας αποκρούει και στην συνέχεια η μπάλα απομακρύνεται πάνω στη γραμμή, βρίσκοντας και στο δοκάρι.

18': Μακρινό σουτ από τον Ραμπέγιο, ψηλά άουτ η μπάλα.

9': Μετράει το γκολ. 0-1 για τη Λαμία, μετά από πάσα του Τιρόνε στον Καραμάνο και το τελείωμα του τελευταίου.

7' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Λαμία με τον Καραμάνο. Για οφσάιντ, ελέγχεται από το VAR η φάση.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Ο Ατρόμητος υποδέχεται τη Λαμία σε εξ αναβολής αγώνα για την 13η αγωνιστική της Super League 1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μανδάς, Γκαλβάο, Στρούγγης, Κιβρακίδης, Τομάσεβιτς, Σάλομον, Γκάλο, Ενσικουλού, Ραμπέγιο, , Αγκάγιεβ, Χριστοδουλόπουλος.

ΛΑΜΙΑ: Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Προβυδάκης, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Τιρόνε, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος.