ΑΡΗΣ - ΑΕΚ

LIVE: Άρης - ΑΕΚ 0-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

98': Σκοράρει ο Λιβάγια. Ελέγχεται η φάση με το VAR. Δεν μετράει το γκολ. Ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

90': Κίτρινη κάρτα στον Μπεναλουάν.

Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις για το τέλος του αγώνα.

86': Δύο αλλαγές ο Άρης. Μέσα Τζέγκο και Ιωάννου, έξω Σάκιτς και Σάσα.

86':  Κίτρινη κάρτα στον Γαλανόπουλο.

82': Κεφαλιά του Καρίμ, μπλοκάρει ο Μπουσέ.

Δεν γίνεται η αλλαγή. Το λάθος είναι του Κροάτη διαιτητή της αναμέτρησης.

Διαμαρτύρεται ο Βασίλης Δημητριάδης, γιατί η ΑΕΚ είχε ζητήσει διπλή αλλαγή. Ο Ολιβέιρα είχε σηκωθεί, αλλά πέρασε μόνον ο Σάκχοφ μέσα.

75': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα ο Σάκχοφ, έξω Λιβάι Γκαρσια.

74': Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ.

69': Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια για το φάουλ στον Σάκιτς.

65': ΓΚΟΟΟΟΛ η ΑΕΚ. Εξαιρετική εκτέλεση του Λιβάι Γκαρσία με το αριστερό, η μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μπουσέ.

64': Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή. Ο Μαντσίνι παρεμποδίζει τον Σιμόες να κάνει το σουτ.

63': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ματέο Γκαρσία στη θέση του Σάντε Σίλβα.

60': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Μάνταλος και Λιβάγια μέσα, Κρίστιτσιτς και Μαχαίρας εκτός.

56': Λάθος του Κρίστιτσιτς, ο Μάνος προσπαθεί να φύγει από δεξιά, ανοίγει την μπάλα, ο Λάτσι απομακρύνει σε κόρνερ.

46': Ο Ανσαριφάρντ σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας που Μπουσέ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Κακό θέαμα, χωρίς ρυθμό και με ελάχιστες ευκαιρίες.

45': Ο Σάσα μπαίνει στην περιοχής, παίρνει την μπάλα από τον Μαντσίνι, κάνει το σουτ, η μπάλα παράλληλα πλάγια.

40': Ο Μαντσίνι μπαίνει στην περιοχή, κάνει τη σέντρα, ο Σιμόες προλαβαίνει τον Μάνο και απομακρύνει σε κόρνερ.

30': Κίτρινη κάρτα στον Κρίστιτσιτς για φάουλ στον Μάνο.

Μέτριο ματς, με ελάχιστες φάσεις στα πρώτα 30 λεπτά.

28': Ο Μάνος φεύγει στην αντεπίθεση, ο Αθανασιάδης όμως έχει βγει γρήγορα και απομακρύνει.

23': Ο Σάκιτς μπαίνει από αριστερά, αλλά ο Μπακάκης τον κόβει.

21': Ο Λιβάι Γκαρσία φεύγει από δεξιά, μπαίνει στην περιοχή, κάνει τη σέντρα, ο Ανσαριφάρντ στο κέντρο της περιοχής πιάνει την κεφαλιά, ο Μπουσέ μπλοκάρει.

20':  Έξω ο Νεντελτσιάρου, μέσα ο Λάτσι.

17': Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Νεντελτσιάρου.

15': Πατάει περιοχή ο Σιμόες, αλλά στην προσπάθεια του να σουτάρει κάνει φάουλ.

7': Λάθος του Λόπες, απρόσεκτη πάσα προς τον Αθανασιάδη, ο Μάνος παρεμβάλλεται, αλλά το πλασέ του είναι αδύναμο.

2': Ο Σούντγκρεν βγάζει κάθετα για τον Μαντσίνι, ο Αργεντινός προσπαθεί να μπει στην περιοχή, αλλά κόβεται.

Άρχισε ο αγώνας.

Ο δεύτερος της βαθμολογίας, Άρης, φιλοξενεί την ΑΕΚ σε εξ αναβολής αγώνα για την 8ης αγωνιστική της Super League 1.

Οι συνθέσεις

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Μπουσέ, Σούντγκρεν, Μπεναλουάν, Ροζ, Σάκιτς, Σάσα, Ματίγια, Μπρούνο Γκάμα, Σίλβα, Μαντσίνι, Μάνος.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Αθανασιάδης, Μπακάκης, Σβάρνας, Νεντελτσιάρου, Λόπες, Σιμόες, Κρίστιτσιτς, Γαλανόπουλος, Γκαρσία, Μαχαίρας, Ανσαριφάρντ.