Έβερτον

ΒΙΝΤΕΟ: «Διπλά» για Έβερτον και Τότεναμ

Νίκη με φόντο τα… αστέρια πέτυχε η Έβερτον που επικράτησε με 1-0 της Γουέστ Μπρομ για την 29η αγωνιστική της Premier League. Έτσι κατάφερε να ανέβει στην 4η θέση της βαθμολογίας!

Το γκολ του Ριτσαρλίσον στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στους φιλοξενούμενους. Η Γουέστ Μπρομ από την άλλη παρέμεινε στην 19η θέση της βαθμολογίας και βλέπει την υπόθεση… παραμονή να δυσκολεύει όλο και περισσότερο…

Σημαντική νίκη πέτυχε και η Τότεναμ, που κατάφερε να φύγει με το «διπλό» από την έδρα της Φούλαμ, επικρατώντας με 1-0. Τα «σπιρούνια» δεν ήταν στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, ωστόσο εκμεταλλεύτηκαν το αυτογκόλ του Τοσίν Ανταραμπιγιό στο 19ο λεπτό και πήραν τη νίκη. Η Φούλαμ σκόραρε στο 63ο λεπτό, ωστόσο μετά από έλεγχο του VAR το τέρμα ακυρώθηκε.

Οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην 18η θέση της βαθμολογίας και στο -3 από την 17η Νιουκάστλ…