ΒΙΝΤΕΟ: Με το ζόρι και με Φερνάντες η Γιουνάιτεντ

Έστω και δύσκολα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε με 1-0 τη Γουέστ Μπρομ και ο Σόλσκιερ παίρνει παράταση… ζωής.

Στο 2ο λεπτό ο Τζόνστον έσωσε μετά από όμορφη εκτέλεση φάουλ του Μάτα, ενώ στο 16’ ο Ράσφορντ γύρισε στον Φερνάντες που έκανε το σουτ αλλά είδε τον τερματοφύλακα της Γουέστ Μπρομ να του λέει όχι. Στο 20’ ο Γκραντ γύρισε μέσα από την περιοχή κι έκανε το σουτ αλλά ο Ντε Χέα έσωσε εντυπωσιακά και στο 33’ ο Τάουνσεντ πρόλαβε σωτήρια τον Μαρσιάλ.

Στο 47ο λεπτό ο ρέφερι έδωσε αρχικά πέναλτι στη Γουέστ Μπρομ αλλά αφού είδε το VAR το πήρε πίσω και στο 54΄η Γιουνάιτεντ κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Φούρλονγκ. Αρχικά ο Τζόνστον απέκρουσε το πέναλτι του Φερνάντες αλλά φάνηκε ξεκάθαρα στο VAR πως είχε βγει πολύ έξω από τη γραμμή του και ο Πορτογάλος με δεύτερη εκτέλεση έκανε το 1-0.

Στο 65ο λεπτό το σουτ του Ρόμπινσον έξυσε το δοκάρι του Ντε Χέα ενώ στο 67’ ο Τζόνστον είπε όχι εντυπωσιακά σε κοντινό πλασέ του Ράσφορντ και στο 71’ νίκησε και τον Μαγκουάιρ.