LIVE: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός (19:30)

LIVE: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

90'+4' Τέλος του αγώνα. ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-1. Δύο αμυντικοί, ο Ίνγκασον και ο Μπα καθόρισαν το αποτέλεσμα.

90'+3' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Το εξαιρετικό σουτ του Τζόλη έξω από την περιοχή πήγε στο οριζόντιο του Σα.

88' Κεφαλιά του Σβαμπ μετά από κόρνερ, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

82' Ο Τζόλης στη θέση του Μουργκ.

82' Μέσα Μπουχαλάκης και Μασούρας, έξω Φορτούνης και Ελ Αραμπί.

80' Ασυνεννοησία Μπα - Σεμέδο, δεν το εκμεταλλεύτηκε ο Σφιντέρσκι, βγήκε και μπλόκαρε ο Σα.

77' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός 1-1! Ο Μπα με καρφωτή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη και άστοχη έξοδο του Πασχαλάκη, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

6-0 τελικές ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός σχεδόν δεν έχει περάσει το κέντρο.

71' Ο Χασάν στη θέση του Βαλμπουενά.

70' Σουτ του Ουάρντα έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

69' Έξω ο Κρμέντσικ, μέσα ο Σφιντέρσκι.

68' Κίτρινη στον Ραφίνια για μαρκάρισμα στον Γιαννούλη.

63΄ Ραντζέλοβιτς αντί Βρουσάι.

61' Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκασον.

56΄ Κεφαλιά του Ίνγκασον, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

51' ΓΚΟΛ 1-0 για τον ΠΑΟΚ με τον Ίνγκασον! Ο Ζίβκοβιτς έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Ουάρντα έπιασε την κεφαλιά προ του Μπα, έπεσε και έδιωξε ο Σα. Ο Ίνγκασον, ωστόσο, πήρε το ριμπάουντ και με δυνατό σουτ από πολύ κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο...

Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 0-0. Δύο μεγάλες φάσεις για τον ΠΑΟΚ, στο 2' με τον Μουργκ και στο 28' με τον Ίνγκασον. Ο Ολυμπιακός είχε την τριπλή ευκαιρία στο 14' με τον Εμβιλά να βρίσκει δοκάρι και τον Καμαρά να σουτάρει άουτ.

42' Σέντρα του Μουργκ, κεφαλιά του Κρμέντσικ άουτ.

36' Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, έδιωξε με το ένα χέρι σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

35' Κίτρινη στον Πασχαλάκη που συνεχίζει στο ματς.

33' Φάουλ του Πασχαλάκη στον Αραμπί, στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Αρχικά ο κίπερ του ΠΑΟΚ δεν μπλόκαρε σταθερά, με αποτέλεσμα να χάσει τη μπάλα και ακολούθως να κάνει φάουλ στον Μαροκινό.

28' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Ίνγκασον από φάουλ του Βιεϊρίνια, έδιωξε ο Σα σε κόρνερ.

24' Εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια, κεφαλιά του Σβαμπ, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

21' Κίτρινη στον Κρμέντσικ για μαρκάρισμα στον Σεμέδο.

20' Απευθείας εκτέλεση του Βαλμπουενά, με τις γροθιές ο Πασχαλάκης.

14' Τεράστια ΤΡΙΠΛΗ ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Γύρισμα του Φορτούνη στον Εμβιλά σώζει αρχικά ο Πασχαλάκης, ο Γάλλος παίρνει ριμπάουντ και στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, ενώ ο Καμαρά που ήρθε από πίσω έκανε σουτ που έφυγε άουτ!

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Ο ΠΑΟΚ έχει την μεγάλη ευκαιρία του Μουργκ από το 2ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός δεν έχει πατήσει περιοχή ακόμα.

5' Αδύναμο πλασέ του Βιεϊρίνια μέσα από την περιοχή και δεξιά, μπλόκαρε ο Σα.

2' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβαμπ έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Μουργκ πλάσαρε από κοντά, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το δοκάρι. Είχε προηγηθεί ωραία πάσα του Γιαννούλη στον Σβαμπ, ο οποίος άφησε πίσω τον Σεμέδο.

Σέντρα στο παιχνίδι...

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώροι οι παίκτες των δύο ομάδων και οι Ιταλοί διαιτητές του αγώνα.

Δείτε το επίμαχο πανό, που ακόμα δεν έχει κατέβει. Είμαστε 2 λεπτά πριν από την έναρξη της αναμέτρησης.

Έχουν αναρτηθεί πανό στην Τούμπα κατά πολιτικών και κυβέρνησης, τα οποία ο εισαγγελέας που βρίσκεται στο γήπεδο ζήτησε να κατέβουν.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό στο εξ αναβολής μεταξύ τους ντέρμπι για την 6η αγωνιστική της Super League. Live η εξέλιξη του αγώνα…

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

ΠΑΟΚ (Γκαρσία): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Γιαννούλης, Κρέσπο, Ίνγκασον, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Κρμέντσικ.

Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά, Βαλμπουενά, Φορτούνης, Βρουσάι, Ελ Αραμπί.

Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Ζίβκο Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Περέιρα, Τσιγγάρας, Νινούα, Τζόλης, Λάμπρου και Σφιντέρφσκι.

Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Τιάγκο Σίλβα, Χασάν, Πέπε, Μασούρας, Ντρέγκερ, Σισέ & Ραντζέλοβιτς.

Διαιτητής ο Ιταλός Φάμπρι με βοηθούς τους Μάουρο και Τσίτσερο. Τέταρτος ο Παπαπέτρου και VAR o επίσης Ιταλός Τζιανπάολο