La Liga: «Κόλλησαν» στο μηδέν Αλαβές και Χετάφε

Στο 0-0 «κόλλησαν» Αλαβές και Χετάφε για την 3η αγωνιστική της La Liga, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν έτσι τον πρώτο τους βαθμό για φέτος.

Η εικόνα του παιχνιδιού

Στο 5ο λεπτό ο Σουάρεθ έσωσε μετά από σουτ του Χοσελού και στο 6’ ο Κουκουρέγια έκανε φοβερή ενέργεια κα γύρισμα από αριστερά, με τον Ερνάντες να πλασάρει από κοντά, αλλά να αστοχεί.

Στο 27ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ της Χετάφε για οφσάιντ, ενώ στο 34’ το σουτ του Κουκουρέγια, πέρασε λίγο έξω και στο 36’, όπως και στο 38’, ο Πατσέκο είπε «όχι» σε προσπάθειες των Μάτα και Ερνάντες.

Στο 41ο λεπτό ο Μέντεθ έχασε φοβερή ευκαιρία με σουτ από κοντά, μετά από πάσα του Ριόχα.

Στο 53’ οι Κουκουρέγια και Χοσελού έχασαν σημαντικές ευκαιρίες και στο 77’ ο Ντέιβερσον προσπάθησε να σκοράρει με εντυπωσιακό τρόπο, αλλά αστόχησε.

Αλαβές: Πατσέκο, Λαγουάρδια, Ντουάρτε, Ναβάρο, Έντγκαρ Μέντεθ (88’ Μπόρχα Σάινθ), Λεζέν, Μπατάλια (81’ Μανού Γκαρσία), Χοσελού, Πονς,Ντέιβερσον (81’ Λούκας Πέρεθ), Ριόχα (68’ Χάβι Λόπεθ).

Χετάφε: Σορία, Ετσεΐτα, Σουάρεθ, Νιόμ, Ντζενέ, Ολιβέρα, Κουκουρέγια, Μακσίμοβιτς, Αραμπάρι, Μάτα (46’ Ουνάλ), Ερνάντες (60’ Άνχελ).