Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
412

Γ' Εθνική: Τίτλοι τέλους σε 8 ομίλους

Η αυλαία της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής πέφτει σήμερα για τους 8 από τους 10 ομίλους. Κι αυτό, γιατί υπάρχουν ακόμα εκκρεμότητες στον 7ο και στον 9ο όμιλο που θα καθυστερήσουν να ολοκληρωθούν. Ωστόσο, κρίνονται πρώτες θέσεις και παραμονή ομάδων σε αυτή την τελευταία αγωνιστική, με το ενδιαφέρον να είναι μεγάλο.

Σήμερα αναμένεται να προκύψουν ακόμα τρεις πρωταθλητές που μαζί με τους Ποσειδώνα Μηχανιώνας (2ος), Αναγέννηση Καρδίτσας (3ος), Αχέροντα Καναλακίου (5ος), Πανιώνιο (6ος) και Ηρόδοτο (10ος) θα παίξουν στα μπαράζ ανόδου.

Το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων, οι οποίοι θα αρχίσουν στις 5:00 το απόγευμα, έχει ως εξής:

1ος όμιλος - 15η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου-Πανδραμαϊκός
Άρης Αβάτου-ΑΕ Διδυμοτείχου
Αλεξανδρούπολη FC-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
Νέστος Χρυσούπολης-Ελπίδα Σαπών
Αετός Ορφανού-Εθνικός Σοχού
Αναγέννηση Θαλασσιάς-Ορφέας Ξάνθης
ΑΕ Αμπελοκήπων-Ηρακλής
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-ΑΕ Εύοσμου 0-3 α.α

2ος όμιλος - 15η αγωνιστική
Μακεδονικός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Θερμαϊκός
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας
Εδεσσαϊκός-Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Νίκη Αγκαθιάς-Αετός Βαρβάρας
Αναγέννηση Πλαγιάς-Θύελλα Σαρακηνών
Αγροτικός Αστέρας-Εθνικός Γιαννιτσών 3-2 (5/6)
Ρεπό: ΠΑΟ Κουφαλίων

3ος όμιλος - 15η αγωνιστική
ΠΟ Ελασσόνας-ΠΟ Φήκης
Δίας Δίου-Εθνικός Κεραμιδίου
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής Λάρισας
Κοζάνη-ΑΟ Σελλάνων
Αετός Μακρυχωρίου-ΑΕ Καρίτσας
ΑΣ Μετέωρα-Οικονόμος Τσαριτσάνης
Μακεδονικός Φούφα-Ερμής Αμυνταίου
Ρεπό: Ατρόμητος Παλαμά

4ος όμιλος - 11η αγωνιστική
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Νέα Αρτάκη
Αταλάντη-Διαγόρας Στεφανοβικείου
Ηρακλής Ψαχνών-Αμβρυσσέας Διστόμου
Θησέας Αγριάς-ΓΣ Αλμυρού
ΑΟ Υπάτου-Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 α.α
Ρεπό: Φωκικός

5ος όμιλος - 13η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς-Κέρκυρα
Αναγέννηση Άρτας-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Παναγρινιακός-Τηλυκράτης Λευκάδας
ΟΦΑΜ-ΠΑΣ Θύελλα
Αστέρας Καληράχης-ΑΕ Λευκίμμης
ΠΑΣ Πρέβεζα-Αμβρακικός Λουτρού
ΑΕ Μεσολογγίου-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

6ος όμιλος - 11η αγωνιστική
Πανναξιακός-ΑΕ Μυκόνου
Προοδευτική-Φωστήρας
Χαραυγιακός-ΑΕ Μοσχάτου
Αήττητος Σπάτων-Ηλιούπολη
Μαρκό-Εθνικός
Ρεπό: Πανιώνιος

7ος όμιλος - 11η αγωνιστική
Πανναυπλιακός-Κορωνίδα Κοιλάδας
Κηφισιά-Ερμής Μελιγούς
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Παναρκαδικός
Μολαϊκός-ΠΑΟ Ρουφ
Άρης Σκάλας-Ατρόμητος Χιλιομοδίου
Ερμιονίδα-Άγιος Ιερόθεος
Ρεπό: Πανγυθεατικός

8ος όμιλος - 11η αγωνιστική
Μικρασιατική-Αίας Σαλαμίνας
Ακράτητος-Αιολικός
ΑΟ Πυλίου Κω-Κερατσίνι
Πανελευσινιακός-ΑΟ Καραβά
Αετός Λουτρών-Αστέρας Βάρης
Θύελλα Ραφήνας-Πυθαγόρας

9ος όμιλος - 11η αγωνιστική
Παναιγιάλειος-ΠΑΟ Βάρδας
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Αχαϊκή
ΑΟ Διαβολιτσίου-Πάμισος Μεσσήνης
Ναυπακτιακός Αστέρας-Εθνικός Σκουλικάδου
ΑΠΣ Ζάκυνθος-Παλληξουριακός
Αίας Γαστούνης-Θύελλα Πατρών αναβλ.
Ρεπό: ΑΟ Τσιλιβή

10ος όμιλος - 15η αγωνιστική
Γιούχτας-Πλατανιάς
Αστέρας Ρεθύμνου-Άρης Σούδας
Αλμυρός Γαζίου-Ατσαλένιος
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Ηρόδοτος
ΑΕ Νεάπολης-Ρεθυμνιακός
Πόρος-Δαμάστα
ΑΟ Παλαιόχωρας-Αναγέννηση Ιεράπετρας 0-3 α.α
Άγιος Νικόλαος-Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α