Football League: Παραμένει αήττητη η Καλλιθέα

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την Επισκοπή η Καλλιθέα που έμεινε στο 0-0 με την τοπική ομάδα για την 4η αγωνιστική της Football League. Παρέμεινε αήττητη η ομάδα του Γιάννη Τάτση.

Η εικόνα του αγώνα

Ο δυνατός αέρας, που επικρατούσε στο "Π. Βαρδινογιάνννης", δυσκόλευε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων. Μια κεφαλιά από τον Τσόφλιο στο 9' ήταν εύκολη λεία για τον Πάντο. Η Καλλιθέα απάντησε στην ευκαιρία της Επισκοπής στο 17' με ένα σουτ του Καλύβα που δεν βρήκε στόχο. Άστοχο ήταν και το σουτ του Καβαδία τρία λεπτά μετά.

Η πρώτη καλή στιγμή στην επανάληψη άνηκε στην Επισκοπή, η οποία ήταν και η καλύτερη στο δεύτερο 45λεπτο, με τον Τσιριγώτη να μην μπορεί να βρει εστία σε σουτ που επιχείρησε στο 51ο λεπτό. Στη συνέχεια ο ρυθμός ήταν πολύ κακός. Η Επισκοπή ζήτησε πέναλτι στο 80' σε μαρκάρισμα του Καντέ, με τον διαιτητή να λέει "παίζετε". Aυτή ήταν και η τελευταία αξιόλογη στιγμή του ματς, με το 0-0 να μην αλλάζει ως το τέλος.

Επισκοπή (Βέλιτς): Δήμιζας, Καραγιάννης, Λίμα, Γιαννούτσος, Λάμτσε, Παναγιωτίδης (87′ λ.τ. Ανδρέου), Πολυχρόνης, Σουμπασάκης, Νάνι, Τσιριγώτης, Τσόφλιος (76′ Βαρουξάκης).

Καλλιθέα (Τάτσης): Πάντος, Καραγιάννης, Παντελίδης, Κρητικός, Ν΄γκατέ, Στουπης (88′ Σάμιος), Μαρουκάκης (88′ Θεοδωράκης), Καλύβας, Σταύρου (76′ Βασιλειάδης), Καββαδίας (64′ N’ Γκουέμ), Παπαγγελής (64′ Χοτζάλι).