Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
LIVE

LIVE: Europa League (τελικά)

Τα αποτελέσματα είναι:  1ος όμιλος: Κλουζ – Ρόμα 0-2, 2ος όμιλος: Ντάνταλκ-Ραπίντ Βιέννης 1-3 3ος όμιλος: Λεβερκούζεν - Χάποελ Μπερ Σεβά 4-1, Νις - Σλάβια Πράγας 1-3, 4ος όμιλος: Σταντάρ Λιέγης – Λεχ Πόζναν 2-1, Ρέιντζερς-Μπενφίκα 2-2, 5ος όμιλος: Γρανάδα-Ομόνοια 2-1, 6ος όμιλος: Νάπολι – Ριέκα 2-0, Άλκμααρ-  Σοσιεδάδ 0-0, 10ος όμιλος: Τότεναμ – Λουντογκόρετς 4-0 

Τέλος στα παιχνίδια.

90+3' ΓΚΟΛ Σταντάρ Λιέγης - Λεχ Πόζναν 2-1 με γκολ του Λαϊφή.

81' ΓΚΟΛ Ρέιντζερς- Μπενφίκα 2-2 ισοφαρίζει ο Πίτσι.

78' ΓΚΟΛ Ρέιντζερς - Μπενφίκα 2-1 μειώνει ο Ράμος

75' ΓΚΟΛ Νάπολι - Ριέκα 2-0 με τον Λοσάνο.

73' ΓΚΟΛ Γρανάδα- Ομόνοια 2-1 με τον Σόρο.

76' ΓΚΟΛ Λεβερκούζεν - Χάποελ Μπερ Σεβά 3-1 με τον Ντεμιρμπάι. 

75' ΓΚΟΛ Νις-Σλάβια Πράγας 1-3 με τον Σίμα.

73' ΓΚΟΛ Τότεναμ-Λουντογκόρετς 4-0: Ο Βινίσιους στρώνει στον Λούκας Μόουρα που εκτελεί εξαιρετικά

69' ΓΚΟΛ Ρέιντζερς - Μπενφίκα 2-0 με τον Ρουφ

66' ΓΚΟΛ Κλουζ-Ρόμα 0-2 με πέναλτι του Βερετούτ

65' ΓΚΟΛ Σταντάρ Λιέγης-Λεχ Πόζναν 1-1: Με γκολ του Ταπσόμπα και του Ίσακ 

64' ΓΚΟΛ Νις-Σλάβια Πράγας 1-2 με τον Ολαγίνκα.

60' ΓΚΟΛ Γρανάδα-Ομόνοια 1-1 ισοφαρίζει ο Ασάντε

62' ΓΚΟΛ Ντάνταλκ-Ραπίντι Βιέννης 1-3 με πέναλτι του Σιλντς.

63' ΓΚΟΛ Τότεναμ-Λουντογκόρετς 3-0: Φοβερό γκολ ο Γουίνκς

58' ΓΚΟΛ Ντάνταλκ - Ραπίντ Βιέννης 0-3 με τον Κάρα

58' ΓΚΟΛ Λεβερκούζεν- Χάποελ Μπερ Σέβα 2-1 με τον Σβίρο. 

53' Χαμένο πέναλτι για την Ντάνταλκ

48' ΓΚΟΛ Λεβερκούζεν- Χάποελ Μπερ Σεβά 2-0 με τον Μπέιλι 

50' ΓΚΟΛ Κρουζ-Ρόμα 0-1: Ο Βερετούτ σκοράρει για τους Ρωμαίους

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Τα αποτελέσματα είναι:΅1ος όμιλος: Κλουζ – Ρόμα 0-0, 2ος όμιλος: Ντάνταλκ-Ραπίντ Βιέννης 0-2, 3ος όμιλος: Λεβερκούζεν - Χάποελ Μπερ Σεβά 1-0, Νις - Σλάβια Πράγας 0-1, 4ος όμιλος: Σταντάρ Λιέγης - Λεχ Πόζναν 0-0, Ρέιντζερς-Μπενφίκα 1-0, 5ος όμιλος: Γρανάδα-Ομόνοια 1-0, 6ος όμιλος: Νάπολι – Ριέκα 1-0, Άλκμααρ- Σοσιεδάδ 0-0, 10ος όμιλος: Τότεναμ – Λουντογκόρετς 2-0 

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

41΄ΓΚΟΛ Νάπολι - Ριέκα 1-0 με τον Πολιτάνο

37' ΓΚΟΛ Ντάνταλκ-Ραπίντ Βιέννης 0-2 με τον Κάρα

33' ΓΚΟΛ Τότεναμ-Λουντογκόρετς 2-0: Σουτ του Εντομπελέ κάνει το σουτ, ριμπάουντ από τον Ντελέ Άλι που στρώνει στον Βινίσιους για να τελειώσει τη φάση

30' ΓΚΟΛ Λεβερκούζεν-Χάποελ Μπερ Σεβά 1-0: Κόρνερ κεφαλιά του Στσικ και προβάδισμα για τις "ασπιρίνες"

16' ΓΚΟΛ Τότεναμ-Λουντογκόρετς 1-0: Πρώτο γκολ με τη φανέλα των Σπερς από τον Βινίσιους

14' ΓΚΟΛ Νις-Σλάβια Πράγας 0-1: Σκόρερ ο Λινγκρ για τους Τσέχους

11' ΓΚΟΛ Ντάνταλκ-Ραπίντ Βιέννης 0-1 με τον Κρασμάλνερ!

8' ΓΚΟΛ Γρανάδα-Ομόνοια 1-0: Προβάδισμα οι Ισπανοί με τον Σουάρεθ

7' ΓΚΟΛ Ρέιντζερς-Μπενφίκα 1-0: Η μπάλα στο δοκάρι αρχικά παίρνει ριμπάουντ ο Άρφιλντ τη στέλνει στα δίχτυα

Ξεκίνησαν τα παιχνίδια.

Τα παιχνίδια των 22:00 είναι: 1ος όμιλος: Κλουζ – Ρόμα, 2ος όμιλος: Ντάνταλκ-Ραπίντ Βιέννης, 3ος όμιλος: Λεβερκούζεν - Χάποελ Μπερ Σεβά, Νις - Σλάβια Πράγας, 4ος όμιλος: Σταντάρ Λιέγης - Λεχ Πόζναν, Ρέιντζερς-Μπενφίκα, 5ος όμιλος:  Γρανάδα-Ομόνοια, 6ος όμιλος: Νάπολι – Ριέκα, Άλκμααρ-Σοσιεδάδ, 10ος όμιλος: Τότεναμ - Λουντογκόρετς 

Τα τελικά αποτελέσματα είναι: 1ος όμιλος: ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Γιουνγκ Μπόις 0-1, 2ος όμιλος: Μόλντε-Άρσεναλ 0-3, 7ος όμιλος: Μπράγκα-Λέστερ 3-3 , 8ος Όμιλος: Σπάρτα Πράγας -Σέλτικ 4-1, Λιλ-Μίλαν 1-1, 9ος Όμιλος: Μακάμπι Τελ Αβίβ-Βιγιαρεάλ 1-1, Καραμπάγκ-Σίβασπορ 2-3, 10ος όμιλος: Λίντσερ-Αντβέρπ 0-2, 11ος Όμιλος: ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Φέγενορντ 0-0, Βολφσμπέργκερ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-3, 12ος Όμιλος: Γάνδη - Ερυθρός Αστέρας 0-2, Σλόβαν Λίμπερετς - Χόφενχαϊμ 0-2

Τέλος στα παιχνίδια των 19:55.

90+5' Μπράγκα-Λέστερ 3-3 ισοφαρίζει ο Βάρντι!

90+4' Σπάρτα Πράγας - Σέλτικ 4-1 με τον Πλάβσιτς.

90+1' Βολφσμπέργκερ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-3 με τον Ιβανούσετς. 

90' Μπράγκα - Λέστερ 3-2 με τον Φρανσέρτζιο

88' Σλόβαν Λίμπερετς - Χόφενχαϊμ 0-2 με πέναλτι του Κράμαριτς.

83' Μόλντε - Άρσεναλ 0-3 με τον Μπαλογκούν.

83' ΛΑΣΚ Λίντσερ - Αντβέρπ 0-2 με τον Γκέργκενς. 

80' Σπάρτα Πράγας - Σέλτικ 3-1 με τον Γιούλις. 

79' Καραμπάγκ - Σίβασπορ 2-3 με τον Κονέ. 

78' Μπράγκα - Λέστερ 2-2 ισοφαρίζει ο Τόμας

77' Σλόβαν Λίμπερετς-Χόφενχαϊμ 0-1 με τον Μπαουμγκάρντνερ. 

75' Βολφσμπέργκερ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-2 με τον Πέτκοβιτς. 

65' Λιλ-Μίλαν 1-1 ισοφαρίζει ο Μπάμπα.

61΄ Βολφσμπέργκερ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-1 με τον Μάχερ

59' Καραμπάγκ - Σίβασπορ 2-2, ισοφαρίζει ο Καγιοντέ

58' Γάνδη - Ερυθρός Αστέρας 0-2 με τον Νίκολιτς

55' Μόλντε - Άρσεναλ 0-2 με τον Νέλσον

51' Καραμπάγκ-Σίβασπορ 2-1 με τον Μάτιτς.

53' ΛΑΣΚ Λίντσερ - Αντβέρπ 0-1 με τον Ρεφαέλοφ

47' Μακάμπι Τελ Αβίβ- Βιγιαρεάλ 1-1 ισοφαρίζει ο Πέσιτς

50' Μόλντε - Άρσεναλ 0-1 με τον Πέπε.

50' ΛΑΣΚ Λίντσερ - Αντβέρπ, αποβλήθηκε ο Τράουνερ για τους γηπεδούχους  

48' Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γιόργκενσεν της Φέγενορντ.

46' Λιλ - Μίλαν 0-1 με τον Καστιγιέχο!

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

1ος όμιλος: ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Γιουνγκ Μπόις 0-1, 2ος όμιλος: Μόλντε-Άρσεναλ 0-0, 7ος όμιλος: Μπράγκα-Λέστερ 2-1 , 8ος Όμιλος: Σπάρτα Πράγας-Σέλτικ 2-1, Λιλ-Μίλαν 0-0, 9ος Όμιλος: Μακάμπι Τελ Αβίβ-Βιγιαρεάλ 0-1, Καραμπάγκ-Σίβασπορ 1-1, 10ος όμιλος: ΛΑΣΚ Λίντσερ-Αντβέρπ 0-0, 11ος Όμιλος: ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Φέγενορντ 0-0, Βολφσμπέργκερ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-0, 12ος Όμιλος: Γάνδη - Ερυθρός Αστέρας 0-1, Σλόβαν Λίμπερετς - Χόφενχαϊμ 0-0 

Τα αποτελέσματα του πρώτου ημιχρόνου είναι: 

45' Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιγιαρεάλ 0-1 με τον Μπαένα!

40' Καραμπάγκ-Σίβασπορ 1-1 ισοφαρίζει με πέναλτι ο Κονέ.

38' Σπάρτα Πράγας - Σέλτικ 2-1 με τον Γιούλις!

34' ΤΣΣΚΑ Σόφιας - Γιουνγκ Μπόις 0-1 με τον Μέσακ.

26' Σπάρτα Πράγας - Σέλτικ 1-1, ισοφαρίζει ο Χάνκο!

24' Μπράγκα-Λέστερ 2-1 με τον Παουλίνιο!

15' Σπάρτα Πράγας - Σέλτικ 0-1 με τον Έντουαρντ

9' Μπράγκα-Λέστερ 1-1 ισοφαρίζει ο Μπάρνς!

8' Καραμπάγκ-Σίβασπορ 1-0 με τον Ζουμπίρ!

4' Μπράγκα-Λέστερ 1-0 με τον Ελμουστράτι!

Γάνδη-Ερυθρός Αστέρας 0-1: Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Πέτροβιτς ανοίγει το σκορ για τον Ερυθρό Αστέρα.

Ξεκίνησαν τα παιχνίδια.

Σε όλα τα γήπεδα ένα λεπτό σιγής στη μνήμη του Ντιέγκο Μαραντόνα.

Οι αγώνες που θα ξεκινήσουν στις 19.55 είναι οι εξής: Βόλφσμπεργκερ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ, Γάνδη - Ερυθρός Αστέρας, Καραμπάγκ - Σίβασπορ, ΛΑΣΚ Λίντσερ - Αντβέρπ, Λιλ - Μίλαν, Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιγιαρεάλ, Μόλντε - Άρσεναλ, Μπράγκα - Λέστερ, Σλόβαν Λίμπερετς - Χόφενχαϊμ, Σπάρτα Πράγας - Σέλτικ, ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Φέγενορντ, ΤΣΣΚΑ Σόφιας - Γιουνγκ Μπόις

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη των αγώνων.

Καλησπέρα! Το Europa League συνεχίζεται με την διεξαγωγή των παιχνιδιών της τέταρτης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων.