LIVE

LIVE: Ολυμπιακός - Αντβέρπ 2-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

90' Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπατάιγ για φάουλ στον Κούντε.

87' Γκολ για τον Ολυμπιακό!! Ο Ρέαμπτσιουκ μετά από ασίστ του Βρουσάι με τρομερό πλασέ σκοράρει για το 2-1!!

86' Καλή στιγμή για την Αντβέρπ. Ο Μπένσον έκανε πολύ ωραία κίνηση, αλλά το σουτ έφυγε λίγο άουτ

81' Οι Ονιεκουρού, Καμαρά και Αγκιμπού Καμαρά εκτός μέσα οι Βρουσάι, Κούντε και Τικίνιο

80΄Στη θέση του Φρέι ο Έγκεσταιν

77' Στη θέση του Εμβιλά ο Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό

75' Γκολ για την Αντβέρπ! Ο Σαμάτα βρέθηκε απέναντι στον Βατσλίκ και με ωραία κεφαλιά μετά από σέντρα σκοράρει για το 1-1!

67' Αλλαγές για την Αντβέρπ. Μιγιόσι έξω, μέσα ο Μπένσον και Γκέρκενς αντί Ναϊγκολάν

67' Κίτρινη κάρτα στον Αγκιμπού Καμαρά για φάουλ

59' Ο Σισέ πήρε την κεφαλιά όμως η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι του Μπουτέζ

52' Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό! Ο Καμαρά έκανε πολύ ωραία σέντρα και ο Ελ Αραμπί που νίκησε στον αέρα τον Αλμέιδα σκόραρε για το 1-0!!

49' Φάουλ του Σισέ στον Σαμάτα, κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Ολυμπιακού

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

40' Ο Φίσερ βρήκε χώρο και μέσα από την περιοχή μετά από λάθος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ

Οφσάιντ ο Ελ Αραμπί δεν μετράει το γκολ! 0-0 το ματς

37' Γκοολ για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Αραμπί με ένα πολύ ωραίο σουτ σκοράρει αλλά περιμένουμε το VAR για οφσάιντ

29' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Μπουχαλάκης βρήκε ωραία τον Σισέ, αλλά η κεφαλιά του έφυγε άουτ

18' Σουτ του Μαντί Καμαρά, μπλόκαρε εύκολα ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων

14' Σουτ του Ελ Αραμπί μέσα από την περιοχή, όμως ο Αλμέιδα τον πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ

4΄ Κίτρινη κάρτα στον Βεστράετε και φάουλ για τον Ολυμπιακό

3' Πρώτη καλή στιγμή, ο Σαμάτα πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Στον πάγκο για την Αντβέρπ: Ντε Βολφ, Έγκεστειν, Μπένσον, Γκέρκενς, Κουιρίνεν, Ντεσολέιγ, Βαν Ντεν Μπος και Ντουόμο

Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό είναι οι: Τζολάκης, Κούντε, Λόπες, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μπα, Μάρκοβιτς, Λαλά, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Παπαδόπουλος και Σουρλής