LIVE

LIVE Champions League (3ος Όμιλος): Μάντσεστερ Σίτι - Πόρτο 3-1(τελικό)

Τέλος αγώνα.

85' Αλλαγή για τη Σίτι. Ο Φερναντίνιο στην θέση του Ρόντρι.

82' Ο Μαρκεσίν έδιωξε σε κόρνερ του σουτ του Μαχρέζ.

80' Αλλαγή για την Πόρτο. Ο Εβανίλσον στην θέση του Σαρ.

77' Τρεις αλλαγές για την Πόρτο. Σανούσι, Κορόνα, Βιέρα έξω. Νακαζίμα, Νανού, Ταρεμί μέσα.

73' Γκοολ για τη Σίτι! Το γκολ της ηρεμίας με πολύ ωραία ατομική ενέργεια και πλασέ του Φεράν Τόρες, ύστερα από πάσα του Φόντεν.

68'  Διπλή αλλαγή φρεσκαρίσματος του Γκουαρντιόλα, Φόντεν και Φεράν Τόρες αντί Γκουντογάν και Αγκουέρο.

65' Γκοοολ για τη Σίτι! Φαουλάρα του Γκουντογάν και ανατροπή για τους γηπεδούχους χωρίς να είναι καλύτεροι.

54' Αλλαγή για την Πόρτο. Ο Μαναφά στη θέση του Ντίας.

49' Ευκαιρία για τη Σίτι! Ο Μαρκεσίν αποκρούει εντυπωσιακά το σουτ του Γκουντογάν.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Το γκολ του «Κουν» είναι το πρώτο του στο Champions League από τις 22 Οκτωβρίου του 2019. Παρά μια ημέρα, δηλαδή, ακριβώς ένας χρόνος!

20' Γκοοολ για τη Σίτι! Ο Αγκουέρο ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε ο Στέρλινγκ από τον Πέπε.

14' Γκοοολ για την Πόρτο! Ο Ντίας ανοίγει το σκορ για τους «δράκους»

Το ματς κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι είναι το 21ο στην Ευρώπη για την Πόρτο απέναντι σε αγγλική ομάδα εκτός έδρας, με τους δράκους να μην έχουν ακόμα νίκη επί αγγλικού εδάφους και τον απολογισμό τους να είναι 3 ισοπαλίες και 17 ήττες!

Ξεκίνησε το παιχνίδι

ΠΟΡΤΟ: Μαρκεσίν, Σαρ, Εμπεμπά, Πέπε, Σανούσι, Ουρίμπε, Ολιβέιρα, Κορόνα, Βιέιρα, Ντίας, Μαρεγκά

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Έντερσον, Μοράες, Γουόκερ, Ρούμπεν Ντίας, Γκαρσία, Κανσέλο, Μπερνάρντο Σίλβα, Ρόντρι, Γκουντογάν, Μαχρέζ, Αγκουέρο, Στέρλινγκ

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Η Μάντσεστερ Σίτι αντιμετωπίζει την Πόρτο στο δεύτερο ματς της πρεμιέρας του τρίτου ομίλου του Champions League, όπου συμμετέχει και ο Ολυμπιακός.