241

Φιλική νίκη του ΟΦΗ επί της Κ19

Φιλικό κόντρα στην ομάδα Νέων περιελάμβανε η σημερινή μέρα για τον ΟΦΗ, την επομένη μετά τη νίκη (1-0) επί του ΠΑΣ Γιάννινα για την 27η αγωνιστική της Super League.

Ο Πέρσον ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ και λίγο αργότερα ο Ντίνας έκανε το 2-0. Ο Βουό νίκησε τον Μακατουνάκη για το 3-0, ενώ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ιβοριανός επιθετικός πέτυχε και δεύτερο προσωπικό γκολ για το 4-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Πέρσον λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Όσοι αγωνίστηκαν στο χθεσινό ματς με τους Ηπειρώτες, έκαναν αποθεραπεία.

ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Σασι, Ποτουριδης, Περσον, Βουο, Ντινας, Παπαζογλου, Κομεσιδης, Οικονομου, Αργυροπουλος, Κυριακιδης

Κ19 ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κοκολογιάννης, Περδίκης, Ξενοκτιστάκης, Σουρνάκης, Μακριδάκης, Μαρινάκης, Καλαϊτζάκης, Ψαράς,  Νοικοκυράκης, Σταυρακάκης

Επίσης αγωνίστηκαν οι Δολαψάκης Αυγουστάκης, Βρεττός, Κουράκης και Αζίζι.