LIVE: Βόλος - Ατρόμητος (20.30)

LIVE: Βόλος - Ατρόμητος 3-0 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Βόλος - Ατρόμητος 3-0.

90+6' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Τρομερή αντεπίθεση του Βόλου, πιάνει στον ύπνο την άμυνα του Ατρόμητου που παίζει πολύ ψηλά, με τον Μπαρτόλο να περνάει τον Στρούγγη, να βγάζει σε θέση τετ-α-τετ τον Τερεζίου, ο οποίος με άψογο τελείωμα έγραψε το 3-0.

Αλλαγή για τον Βόλο, Τερεζίου αντί Φαν Βέερτ.

ΓΚΟΛ για τον Βόλο με τον Φαν Βέερτ και 2-0!

88' Πέναλτι για τον Βόλο! Ο Μπαρτόλο κάνει ωραίο κόψιμο της μπάλας στην περιοχή και ο Ντένιτς τον βρίσκει χαμηλά.

84' Αλλαγή για τον Βόλο, μέσα ο Σοάρες, έξω ο Φερνάντες.

80΄ Μπήκαμε στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

76' Ο Κατεγιάνο σέντραρε αλλά ο Κουλούρης δεν έπιασε καλά την κεφαλιά.

75' Ο Πουρίτα βγάζει μπαλιά ξυράφι στην αντίπαλη άμυνα, αλλά περνάει από όλους.

71' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο, μέσα οι Αθανασίου και Τζαβίδας, έξω οι Σπιριντόνοβιτς και Σάλομον.

67' Αλλαγή για τον Βόλο, μέσα ο Νίνης, έξω ο Ροσέρο.

63' Κίτρινη κάρτα στον Φεράρι και φάουλ για τον Ατρόμητο.

59' ΓΚΟΛ για τον Βόλο με τον Ροσέρο! Ο Πίριτς κάνει μεγάλη επέμβαση εξ επαφής, όμως η μπάλα καταλήγει στον Κολομβιανό που από κοντά κάνει το 1-0.

53' Απογοητευτικό σουτ του Φερνάντες από καλή θέση.

50' Κίτρινη κάρτα στον Γκρίλο.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Βόλος - Ατρόμητος 0-0.

Ο Τζήλος έδωσε κίτρινη κάρτα στον Πουρίτα για χτύπημα στον Σπιριντόνοβιτς.

Ακόμα πέντε λεπτά για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

38' Ένα σουτ του Κωτσόπουλου φεύγει απελπιστικά ψηλά.

32' Ο Ροσέρο πατάει περιοχή και κάνει σουτ, όμως η μπάλα βρίσκει στο πόδι του Στρούγγη και καταλήγει κόρνερ.

30' Ο Γκρίλο παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε μισό μέτρο από το αριστερό δοκάρι του Πίριτς.

Στο 25ο λεπτό το ματς, δεν έχει αλλάξει κάτι στο σκορ.

17' Ο Φερνάντες σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα σταματά στα σώματα.

12' Τρομερή επέμβαση του Πίριτς σε κεφαλιά του Γκρίλο.

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στην αναμέτρηση.

Δεν υπάρχει πέναλτι τελικά! Αλλάζει την απόφασή του ο Λαρισαίος ρέφερι. Παραμένει το 0-0.

4΄ Ο Ροσέρο σουτάρει και ο Τζήλος δίνει πέναλτι για χέρι του Κυριάκου Παπαδόπουλου. Θα το δουν στο VAR.

Ξεκίνησε το ματς.

Ένα ενδιαφέρον παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί σε λίγα λεπτά με τον Βόλο να υποδέχεται τον Ατρόμητο, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Super League 1.

Βόλος (4-3-3): Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Γκρίλο, Φεράρι, Φερνάντες, Τσοκάνης, Μπαρτόλο, Ρεγκατίν, Ροσέρο, Φαν Βέερτ.

Ατρόμητος (4-2-3-1): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Στρούγγης, Παπαδόπουλος, Καστεγιάνο, Ντένιτς, Σάλομον, Κωτσόπουλος, Σπιρίντόνοβιτς, Μουνίθ και Κουλούρης.