ΠΕΡΟΝΕ

Αντίο από Περόνε με το περιβραχιόνιο του αρχηγού και δύο γκολ

Την Ιταλική Ακαδημία αντιμετώπισε ο Ηρακλής στο βοηθητικό του Καυτανζογλείου, με τον Γηραιό να πετυχαίνει την νίκη με 5-1 και να κάνει το 8/8 στο πρωτάθλημα της Γ' ΕΠΣΜ.

Το συγκεκριμένο παιχνίδι θα το θυμάται για πολύ καιρό ο Εμάνουελ Περόνε, καθώς ήταν το τελευταίο, αφού αποφάσισε να κρεμάσει τα παπούτσια του.

Το παιχνίδι αφήνει ακόμα μια γλυκιά ανάμνηση γεύση στον Αργεντίνο επιθετικό, καθώς για πρώτη φορά στα χρόνια που φοράει την κυανόλευκη φανέλα, φόρεσε και το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

Ο Εμάνουελ Περόνε άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες, καθώς ο Σαπανίδης ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι.

Στην επανάληψη, ο Αποστόλου έκανε το 2-1 για τον Ηρακλή και ο Εμάνουελ Περόνε ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-1 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο 67ο λεπτό, ο Αργεντινός από εκτελεστής έγινε δημιουργός δίνοντας την ασίστ στον Περπερίδη για το 4-1. Το τελικό σκορ του αγώνα, διαμόρφωσε ο Σαχταρίδης στο 90ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, η Ιταλική Ακαδημία έχασε πέναλτι.