ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

LIVE: Άρης - Παναθηναϊκός 1-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ιωαννίδης και Πούγγουρας εκτός, Μακέντα και Λούντγκβιστ στο ματς. Όλα για όλα για τους «πράσινους».

86': Κίτρινη κάρτα σε Καμαρά και Πέρεθ

82': Ένταση στο ματς. Ο Καμαρά έκανε σκληρό φάουλ στον Χουάνκαρ, οι δυο τους είχαν μια κοκορομαχία και ο Πέρεθ μπήκε στο συμβάν ακουμπώντας το κεφάλι του στο κεφάλι του επιθετικού του Άρη.

82': Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Μαντσίνι (που παίρνει και κίτρινη για καθυστέρηση), μέσα ο Ιτούρμπε

76': Κεφαλιά του Ιωαννίδη, με δυσκολία μπλόκαρε ο Κουέστα.

72': Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρλίτος στη θέση του Χατζηγιοβάνη.

71': Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Γκάμα, μέσα ο Ματέο Γκαρσία

69': Ο Ιωαννίδης κατάφερε να βγει μπροστά από τον Πράβετς που με λανθασμένο τρόπο θέλησε να καλύψει την μπάλα, αλλά το πλασέ του εξουδετέρωσε ο Κουέστα που έκανε την έξοδο

61': Κίτρινη κάρτα στον Εντιαγέ.

59': Ο Εντιαγέ έκανε την κεφαλιά και την ακούμπησε ο Διούδης, με την μπάλα να βγαίνει εκτός. Άουτ, καθώς ο Παπαπέτρου δεν είδε την παρέμβαση του Έλληνα γκολκίπερ.

50': Ευκαιρία για τον Άρη, με το πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Μαντσίνι έξω από την περιοχή, να περνάει ελάχιστα άουτ

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Αλλαγή για τον Άρη. Ο Εντιαγέ αντικαθιστά τον Μπερτόλιο.

Τέλος ημιχρόνου.

44': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Κουέστα να μπλοκάρει το μακρινό σουτ. Ο Χατζηγιοβάνης ήταν για λίγο στο έδαφος, αφού ο Κουέστα έπεσε δυναμικά πάνω του.

25': Εκτέλεση φάουλ του Χατζηγιοβάνη, ο Ιωαννίδης πιο ψηλά από όλους πιάνει μια πολύ καλή κεφαλιά, αλλά ο Κουέστα απέκρουσε σε κόρνερ.

23': Ο Χατζηγιοβάνης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ιωαννίδης έκανε πανέξυπνη κίνηση ανάμεσα στα δύο αντίπαλα στόπερ, αλλά η μπάλα από το πλασέ του πέρασε πάνω από την εστία που υπερασπίζεται ο Κουέστα.

18': Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Άρης. Υπάρχει χέρι του Πούγγουρα, αλλά σε καμία περίπτωση πέναλτι, αφού ο κεντρικός αμυντικός του Παναθηναϊκού έχει τα χέρια διπλωμένα πίσω από την πλάτη του. Κανονικά συνεχίζεται το παιχνίδι.

15': Προσπαθεί να αντιδράσει ο Παναθηναϊκός, αλλά μέχρι τώρα ο Άρης υπερτερεί στις μονομαχίες και μπαίνει πιο δυνατά σε αυτό το κομμάτι του παιχνιδιού.

10': ΓΚΟΟΟΟΛ ο Άρης. Ο Καμαρά έβγαλε την κάθετη για τον Μπερτόγλιο και αυτός έκανε στη συνέχεια την παράλληλη πάσα για τον Γάλλο που σε κενή εστία δεν είχε πρόβλημα να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.