LIVE: Φέγενορντ-ΠΑΟΚ 1-1 (Ημίχρονο)

LIVE: Φέγενορντ-ΠΑΟΚ 1-2 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

77' Πιέζουν στα τελευταία λεπτά οι Ολλανδοί.

69' Και το δεύτερο cooling break...

68' Μακρινό σουτ Ελ Μπουσαταουί, κανένα πρόβλημα για τον Πασχαλάκη.

66' Μεγάλη ευκαιρία για τη Φέγενορντ, με τον Μιλάμπο να βγαίνει μπροστά στον Πασχαλάκη αλλά να βλέπει τον Έλληνα τερματοφύλακα να τον νικά.

61' Βαρέλα, Εσίτι, Καγκάβα, Σβαμπ εκτός, μπήκαν Μιχάι, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Βρακάς.

59' Συρτό σουτ Αντονούτσι, λίγο άουτ η μπάλα.

52' ΓΚΟΛ, 1-2 Ο ΠΑΟΚ! Λάθος αντίδραση του Μαρσιάνο σε μπαλιά που έγινε από τα αριστερά, από κοντά ο Κούτσιας έκανε το 1-2.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μιχαηλίδης, Βαρέλα, Τέιλορ, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Σβαμπ, Μουργκ, Ελ Καντουρί, Καγκάβα και Κούτσιας.

46' Έναρξη β' μέρους.

Τέλος στο πρώτο μέρος, 1-1 Φέγενορντ και ΠΑΟΚ στο «Ντε Κάιπ».

42' Δοκάρι για τη Φέγενορντ! Τρομερό σουτ Λίνσεν έξω από την περιοχή, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

40' Ωραία προσπάθεια Τζόλη από τα αριστερά, επιχείρησε σέντρα-σουτ αλλά ο Μπάιλοου εξουδετέρωσε.

35' Δυνατό σουτ του Ζίβκοβιτς από πλάγια θέση, άουτ η μπάλα.

32' Λίγο άουτ το σουτ του Σβαμπ, μετά από ακόμη ένα λάθος στην ολλανδική άμυνα.

25΄ Κεφαλιά του Πέτερσεν μπλοκάρει με ψυχραιμία ο Ζίβκοβιτς.

14' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΠΑΟΚ! Ευστόχησε από τα έντεκα βήματα ο Τζόλης!

13' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Τραγικό λάθος στην άμυνα της Φέγενορντ, πήρε την μπάλα ο Ολιβέιρα αλλά τον γκρέμισε ο Μπάιλοου.

11' Απείλησε από τα δεξιά ο Σβαμπ, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Μπάιλοου.

10' Ανεβασμένοι οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου στα τελευταία λεπτά.

2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ! Τρομερή κομπίνα των Ολλανδών μετά από κόρνερ με πάσα, ο Μπέργκερ με τη βοήθεια της τύχης ανοίγει το σκορ. Κακό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ.

1' Έναρξη της αναμέτρησης.

Την τελευταία του φιλική αναμέτρηση επί ολλανδικού εδάφους δίνει ο ΠΑΟΚ (15:30), καθώς αντιμετωπίζει στο Ρότερνταμ την Φέγενορντ. Η εξέλιξη του αγώνα...

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Περέιρα, Σβαμπ, Εσίτι, Α. Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Καγκάβα, Ολιβέιρα.

Φέγενορντ (Ά. Σλοτ): Μπάιλοου, Πέντερσεν, Μπέργκερ, Σενέσι, Μαλάσια, Κοκτσού, Τιλ, Τοόρνστρα, Λίνσεν, Μπάνις, Σινιστέρα.

Αυτή θα είναι η τέταρτη φιλική αναμέτρηση για τους Θεσσαλονικείς φέτος, καθώς έχουν ήδη δύο νίκες (με Χεράκλες και Βόλο) και μία ήττα (από την Αϊντχόφεν).