Live: Ατρόμητος - Ιωνικός 0-2 (Τελικό)

Τέλος του αγώνα

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων,

Υπάρχει μεγάλη ένταση στην εξέδρα με διαπληκτισμούς και χειροδικίες.

83': Κιάκος αντί του Τουράμ.

Προσπαθεί ο Γιώργος Παράσχος με τις αλλαγές που κάνει να αλλάξει τα κακώς κείμενα της ομάδας του.

74': Στη θέση του Μπεντινέλι περνά ο Κωτσόπουλος και αντί του Βασιλαντωνόπουλου ο Κιβρακίδης.

Ο Μάναλης έχει περάσει στη θέση του Ματσούκα.

65': ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ιωνικός. Ακόμα ένα σούπερ γκολ από τον Άοσμαν. Πιάνει γεμάτα φαλτσαριστό σουτ με το εξωτερικό εκτός της περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.

64': Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο για «θέατρο».

62': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Πισάνο αντί του Κλωναρίδη.

61': Κεφαλιά του Παπαδόπουλου, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, με τον Χουτεσιώτη να εκτινάσσεται εντυπωσιακά και να μπλοκάρει την μπάλα.

55': κίτρινη κάρτα στον Ρομαό.

52': Σουτ του Ματσούκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Πίριτς.

48': Σέντρα του Καστεγιάνο, βρίσκει ολομόναχο στην «καρδιά» της περιοχής τον Παπαδόπουλο, ο οποίος στέλνει με κεφαλιά την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Ο Γιώργος Παράσχος προχώρησε στην πρώτη του αλλαγή. Στη θέση του Γκαλβάο πέρασε ο Σπιριντόνοβιτς. Με τετράδα στην άμυνα οι γηπεδούχοι.

Τέλος ημιχρόνου στο Περιστέρι.

45': Ο Τουράμ έφυγε στην κόντρα, κέρδισε τον Χατζηισαΐσα στην ταχύτητα, όχι όμως και τον Πίριτς.

Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων για το τέλος του ημιχρόνου.

34': Γύρισμα του Κλωναρίδη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο, παρά το γεγονός ότι υπήρχαν συμπαίκτες του στην αντίπαλη μεγάλη περιοχή.

32': Σουτ του Άοσμαν, δεν ανησυχεί ο Πίριτς.

26': Δοκάρι για τον Ιωνικό. Ωραία σέντρα του Μύγα από τα δεξιά, βρίσκει απέναντι τον Καμπράλ, ο οποίος με μονοκόμματο διαγώνιο σουτ στέλνει την μπάλα στη ρίζα του δεξιού δοκαριού.

23': ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ιωνικός. Γύρισμα του Άοσμαν, κοντινή προβολή τουΤουράμ και 1-0 για τον Ιωνικό.

18': Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση φάουλ για τους γηπεδούχους, ο Κουλούρης θα πιάσει την κεφαλιά μεταξύ της μεγάλης περιοχής και του σημείου πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

10': Ο Κουλούρης βγήκε ολομόναχος σε θέση τετ-α-τετ, πλάσαρε, με τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει. Μόλις ολοκληρώθηκε η φάση υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.