Νάπολι

ΒΙΝΤΕΟ: Επιμένει για το Champions League η Νάπολι

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Serie A ανέβηκε η Νάπολι, η οποία συνέτριψε με 5-1 την αδιάφορη Ουντινέζε στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η «αυλαία» της 36ης αγωνιστικής.

Οι «παρτενοπέι», με τον Κώστα Μανωλά να αγωνίζεται σε όλο το ματς, έκαναν άλμα τετράδας και εξόδου στο Champions League. Ο Πιότρ Ζελίνσκι άνοιξε το σκορ στο 28', παίρνοντας το ριμπάουντ στην απόκρουση του Μούσο στο πλασέ του Όσιμεν.

Στο 31ο λεπτό ο Φαμπιάν Ρουίθ διαμόρφωσε με εξαιρετικό πλασέ το 2-0. Οι «φριουλιάνι» μείωσαν με τον Οκάκα στο 41', ο οποίος με εξαιρετική κίνηση και εκτέλεση «νίκησε» τον Μερέτ.

Ο Λοσάνο στο 56ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε το λάθος του γκολκίπερ της Ουντινέζε και έκανε το 3-1, ενώ ο Ντι Λορέντζο στο 66ο από κοντά σημείωσε το 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Λορέντσο Ινσίνιε στο 90+1'.