Γιουβέντους

ΒΙΝΤΕΟ: Επέστρεψε στις νίκες η Γιουβέντους

Η Γιουβέντους ζορίστηκε στο πρώτο ημίχρονο, όμως έβαλε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο στη Σπέτσια (3-0) και μείωσε στους εφτά βαθμούς την διαφορά της, από την πρωτοπόρο, Ιντερ.

Στα πρώτα 45’ την καλύτερη φάση την είχε ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος βρήκε όσο χώρο χρειαζόταν για να κάνει το curler, όμως η μπάλα πήγε στο δοκάρι και το ημίχρονο έμεινε στο 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο μίλησε η έμπνευση του Άντρεα Πίρλο, ο οποίος στο 61’ έβαλε τους Μπερναρντέσκι και Μοράτα και στο 62’ ο πρώτος με σέντρα βρήκε τον δεύτερο και εκείνος άνοιξε το σκορ.

Το ματς «καθάρισε» στο 71’ ο καλύτερος παίκτης της Γιουβέντους μετά τον Κριστιάνο Ρονάλντο, καθώς ο Κιέζα πήρε από τον Μπερναρντέσκι, σούταρε δυνατά με το αριστερό και αφού ο Προβεντέλ απέκρουσε, πέφτοντας με το δεξί τίναξε τα δίχτυα για το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο «CR7» με τελείωμα με το αριστερό σε τετ-α-τετ σκοράροντας για 4η σερί αγωνιστική στη Serie A, ενώ στις καθυστερήσεις ο Σέζνι απέκρουσε πέναλτι του Γκαλαμπίνοφ.