Λουκάκου

ΒΙΝΤΕΟ: Ο Λουκάκου σπρώχνει την Ίντερ στον τίτλο της Serie A!

Η Ίντερ δεν αστειεύεται, δείχνοντας πανέτοιμη για την επιστροφή της στο θρόνο του ιταλικού ποδοσφαίρου! Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε έκανε… φύλλο και φτερό (3-0) την Τζένοα και προχωράει ακάθεκτη για το Σκουντέτο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με το πόδι στο… γκάζι, δείχνοντας από την αρχή τις άγριες διαθέσεις τους. Στα 32 δευτερόλεπτα, ο Λουκάκου πήρε την μπάλα στα 30 μέτρα από την εστία του Περίν, έκανε την κούρσα και με όμορφο σουτ από τα όρια της περιοχής άνοιξε το σκορ για την Ίντερ.

Στο 31’ ο Χαντάνοβιτς έκανε λανθασμένη έξοδο,αλλά στη συνέχεια πραγματοποίησε απίθανη επέμβαση σε πλασέ του Σκαμάκα. Στο 56ο λεπτό ο Περίν πραγματοποίησε διπλή επέμβαση σε διαδοχικά σουτ του Λαουτάρο και στο 69’ ο Λουκάκου άνοιξε δεξιά στον Νταρμιάν, που με συρτό σουτ έκανε το 2-0.

Στο 77ο λεπτό ο Λουκάκου πλάσαρε από κοντά, ο Περίν απέκρουσε και ο Σάντσες με κεφαλιά σημείωσε το 3-0.

Σημαντική εντός έδρας νίκη πέτυχε η Ουντινέζε που επικράτησε με 1-0 της Φιορεντίνα εντός έδρας.

Στο 86ο λεπτό ο Ντε Πολ σέντραρε από δεξιά και ο Νεστορόβσκι με κεφαλιά εξ επαφής έκανε το 1-0, χαρίζοντας το τρίποντο στην Ουντινέζε.

Ανάσταση για την Κάλιαρι που επέστρεψε στις νίκες μετά από σχεδόν τέσσερις μήνες, επικρατώντας με 2-0 της Κροτόνε εκτός έδρας. Έτσι αύξησε σημαντικά τις ελπίδες της για παραμονή στην Serie A.

Στο 56ο λεπτό μετά από σέντρα του Λυκογιάννη από αριστερά,ο Παβολέτι έκανε το 1-0 με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι. Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι  κέρδισαν πέναλτι και ο Πέδρο σημείωσε το 2-0.

Στο 67ο λεπτό η Κροτόνε άγγιξε το γκολ, αλλά ο Ουνάς σημάδεψε το δοκάρι ενώ στο 75’ αποβλήθηκε ο Λυκογιάννης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.