ΒΙΝΤΕΟ: Αήττητη η Βραζιλία στα προκριματικά του Μουντιάλ, νέα γκέλα η Αργεντινή - Όλα τα αποτελέσματα

ΒΙΝΤΕΟ: Αήττητη η Βραζιλία στα προκριματικά του Μουντιάλ, νέα γκέλα η Αργεντινή - Αποτελέσματα και βαθμολογία

Έξι νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια μετράει η Βραζιλία στην προκριματική φάση του Μουντιάλ του 2022, αφού τα ξημερώματα της Τετάρτης νίκησε εκτός έδρας 2-0 την Παραγουάη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους Βραζιλιάνους, αφού μόλις στο 4ο λεπτό ο Νεϊμάρ αξιοποίησε ασίστ του Γκαμπριέλ Ζεσούς και άνοιξε το σκορ. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο άσος της Παρί Σεν Ζερμέν βρήκε τον Πακέτα και ο μεσοεπιθετικός της Λιόν διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες έχει η Αργεντινή, η οποία, αν και προηγήθηκε 2-0 μέσα στην Κολομβία, τελικά έφυγε με τον ένα βαθμό (2-2), μένοντας έξι πόντους μακριά από την πρωτοπόρο Βραζιλία.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Ντε Πάουλ εκτέλεσε φάουλ, ο Κριστιάν Ρομέρο πήδηξε ψηλά και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Αργεντινή. Στο 8' ο Λεάντρο Παρέδες βρέθηκε απέναντι από τον Κολομβιανό τερματοφύλακα, πλάσαρε και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην Αργεντινή.

Στο 49' οι Κολομβιανοί κέρδισαν πέναλτι, με τον Μουριέλ να μειώνει σε 1-2. Η ισοφάριση για την Κολομβία ήρθε στο 94' με τον Μιγκέλ Μπόρχα.