Παρί Σεν Ζερμέν

ΒΙΝΤΕΟ: Ο Ικάρντι έσωσε την Παρί Σεν Ζερμέν κόντρα στη Λιόν

Ο Λιονέλ Μέσι έκανε ντεμπούτο μπροστά στους οπαδούς της Παρί Σεν Ζερμέν, αλλά τα πράγματα δεν πήγαν όπως τα φανταζόταν. Ο Αργεντινός σούπερ σταρ έμεινε μακριά από τον καλό του εαυτό, αντικαταστάθηκε από τον Ποτσετίνο στο 76΄ με αποτέλεσμα να εκνευριστεί και να μην δώσει το χέρι του στον προπονητή του, είδε όμως την ομάδα του να επικρατεί με 2-1 της Λιόν χάρη σε γκολ του Ικάρντι στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η έκτη σερί νίκη για τους Παριζιάνους στην Ligue 1.

Ο Πακετά στο 54′ άνοιξε το σκορ για τη Λιόν με ωραίο τελείωμα στην κόντρα και 12 λεπτά μετά ο Νεϊμάρ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος σημείωσε το 1-1. Στις καθυστερήσεις του ματς ο Ικάρντι έκανε το 2-1 από σέντρα του Εμπαπέ μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.