ΒΙΝΤΕΟ: Πρώτη νίκη με φοβερή ανατροπή η Λεβάντε

Με εντυπωσιακό τρόπο έσπασε το ρόδι στις νίκες η Λεβάντε στη φετινή La Liga. Επικράτησε 3-1 της Οσασούνα στην Παμπλόνα, παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-0 από τους γηπεδούχους.

Κλειδί στο ματς η αλλαγή του Λόπεθ, Ρόζερ Μαρτί στο δεύτερο ημίχρονο, με χαμένο πέναλτι και γκολ μέσα σε εφτά λεπτά!

Ο Ρομπέρτο Τόρες άνοιξε το σκορ λίγο πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο (38ο λεπτό, 1-0) για να δώσει προβάδισμα στην Οσασούνα. Η απάντηση της Λεβάντε ήταν άμεση και μέσα σε τρία λεπτά ισοφάρισε σε 1-1 στο 42ο λεπτό με τον Μελέρο.

Η Λεβάντε έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ολοκληρώσει την ανατροπή όταν ο Σέρχιο Ερέρα έπιασε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Ρόζερ Μάρτι στο 71ο λεπτό, όμως ο Ισπανός επιθετικός εξιλεώθηκε εφτά λεπτά αργότερα πετυχαίνοντας το πρώτο φετινό του γκολ στο 78ο λεπτό (1-2).  Ο Χοσέ Λουίς Μοράλες μετά τα δύο γκολ που πέτυχε στην ήττα της πρεμιέρας στο Μεστάγια από τη Βαλένθια (4-3), πέτυχε το 3ο φετινό του γκολ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ (1-3, 81ο λεπτό).