LIVE

LIVE: Ιταλία - Ελβετία 3-0 (Τελικό)

Τέλος του αγώνα.

89': ΓΚΟΟΟΛ η Ιταλία. Δεξί σουτ του Ιμόμπιλε στα δίχτυα του Ζόμερ, που έχει ευθύνη.

69': Δύο αλλαγές η Ιταλία. Ο Κιέζα στη θέση του Ινσίνιε. Και ο Τολόι στη θέση του Μπεράρντι.

64': Ο Γκαβράνοβιτς έκανε το πλασέ και ο Ντοναρούμα γλίτωσε το 2-1.

57': Δύο αλλαγές για την Ελβετία. Ο Ζούμπερ στη θέση του Σερ και ο Βίντμερ αντί του Εμπαμπού.

53': ΓΚΟΟΟΛ η Ιταλία. Ο Μπαρέλα έστρωσε στον Λοκατέλι κι αυτός με αριστερό σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Ζόμερ.

49': Κίτρινη στον Γκαβράνοβιτς.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

42': Προσπαθεί να απειλήσει από τη γραμμή του άουτ ο Ιμόμπιλε, διώχνει ο Ζόμερ.

26': ΓΚΟΟΟΛ η Ιταλία. Αλλαγή παιχνιδιού από τον Λοκατέλι στον Μπεράρντι, με τον πρώτο να κάνει  κίνηση και να δέχεται το γύρισμα από τον συμπαίκτη του στη Σασουόλο και στην εθνική Ιταλίας για να σκοράρει σε κενή εστία.

24': Αλλαγή για την Ιταλία. Ο Ατσέρμπι στη θέση του Κιελίνι.

Ο Κιελίνι δεν μπορεί να συνεχίσει, αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

Δεν μετράει το γκολ για χέρι στον Κιελίνι.

19': Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ινσίνιε, η μπάλα στρώθηκε από τις μονομαχίες στον προωθημένο Κιελίνι ο οποίος με σουτ στην κίνηση σκοράρει.

16': Σουτ του Ινσίνιε, άουτ.

10': Πρώτη ευκαιρία για τους Ιταλούς, που κυκλοφόρησαν άψογα την μπάλα, με τον Σπινατσόλα να κάνει γλυκιά σέντρα αλλά η κεφαλιά του Ιμόμπιλε πέρασε πάνω από τα δοκάρια από καλή θέση μέσα από την περιοχή.

Άρχισε ο αγώνας.

Μετά τη νίκη-μισή πρόκριση της Ουαλίας απέναντι στην απογοητευτική Τουρκία, σειρά παίρνει το ματς του «Ολίμπικο», ανάμεσα σε Ιταλία και Ελβετία.

Ιταλία (Ρομπέρτο Μαντσίνι): Ντοναρούμα, Ντι Λορέντζο, Μπονούτσι, Κιελίνι, Σπινατσόλα, Μπαρέλα, Ζορζίνιο, Λοκατέλι, Μπεράρντι, Ινσίνιε, Ιμόμπιλε

Ελβετία (Βλάντιμιρ Πέτκοβιτς): Ζόμερ, Ελβέντι, Σερ, Ακαντζί, Μπαμπού, Φρόιλερ, Τζάκα, Ροντρίγκες, Σακίρι, Σεφέροβιτς, Εμπολό