Champions League LIVE (2ος Όμιλος): Λίβερπουλ-Μίλαν 0-0, Ατλέτικο Μαδρίτης-Πόρτο 0-0

Champions League LIVE (2ος Όμιλος): Λίβερπουλ-Μίλαν 3-2, Ατλέτικο Μαδρίτης-Πόρτο 0-0 (ΤΕΛΙΚΑ)

Τέλος στα ματς! Ένα απίστευτο παιχνίδι, ανατροπή στην ανατροπή η Λίβερπουλ επικράτησε 3-2 της Μίλαν στο Άνφιλντ! Ατλέτικο - Πόρτο 0-0!

80' Ακυρώθηκε γκολ του Ταρέμι για την Πόρτο στη Μαδρίτη, ωστόσο δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι στη φάση.

69' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!! Ο Χέντερσον με ένα φοβερό σουτ κάνει το 3-2!

49' ΓΚΟΟΟΛ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Τρομερή μπαλιά ο Οριγκί, από κοντά ο Σαλάχ και 2-2!

Σέντρα στο δεύτερο μέρος!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Λίβερπουλ-Μίλαν 1-2! Ένα απίστευτο πρώτο μέρος, με τη Λίβερπουλ να προηγείται, τη Μίλαν να δείχνει ανήμπορη να αντιδράσει και ξαφνικά μέσα σε δυο λεπτά να πετυχαίνει δυο τέρματα!

44' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Η ΜΙΛΑΝ!!!!! ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! Τρομερή αντεπίθεση της Μίλαν, ο Ρόμπερτσον σώζει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή από το πλασέ του Ερναντές αλλά ο Ντίαζ παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει.

42' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΜΙΛΑΝ! Κάθετη του Λεάο, πλασέ του Ρέμπιτς στην κίνηση και 1-1.

14Τι κάνει ο Μενιάν!!Ο τερματοφύλακας της Μίλαν πιάνει το πέναλτι του Σαλάχ και μετά την κεφαλιά του Ρόμπερτσον.

13' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Σουτ του Ρόμπερτσον, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μπενασέρ και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα.

9' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!!! ! Ο Αλεξάντερ Άρνολντ άνοιξε το σκορ με σουτ μέσα από την περιοχή που άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα. Χρεώθηκε ως αυτογκόλ στον Τομόρι το τέρμα της Λίβερπουλ.

5' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Σουτ ο Ζότα, η μπάλα στα σώματα.

Σέντρα στα ματς...

Μεγάλες μάχες στον 2ο όμιλο.

Ξεχωρίζει το Λίβερπουλ-Μίλαν, που θα γίνει στο «Άνφιλντ» (22:00), με τις δύο ομάδες να τίθενται αντιμέτωπες για τρίτη φορά στην ιστορία τους μετά τον τελικό του 2005 στην Κωνσταντινούπολη και τον τελικό του 2007 στην Αθήνα.

Την ίδια ώρα, η Ατλέτικο Μαδρίτης αντιμετωπίζει την Πόρτο στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο».

Οι ενδεκάδες:

Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον – Άρνολντ, Μάτιπ, Γκόμες, Ρόμπερτσον – Κεϊτά, Φαμπίνιο, Χέντερσον – Σαλάχ, Οριγκί, Ζότα.

Μίλαν (Στέφανο Πιόλι): Μενιάν – Καλάμπρια, Κγιάερ, Τομόρι, Ερναντές – Κεσί, Μπενασέρ – Σαλεμάεκερς, Ντίαζ, Λεάο – Ρέμπιτς.