Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
2

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας: Τα βλέμματα σε Εθνική και «μάχες» Άρη, ΠΑΟΚ κι ΑΕΚ σε Basket League

Η αναμέτρηση Γεωργία-Ελλάδα για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου των προκριματικών του Μουντιάλ κι οι αναμετρήσεις Ιωνικός Νικαίας-Άρης, Προμηθέας Πάτρας-ΠΑΟΚ και ΑΕΚ-Λάρισα για τη 2η «στροφή» της Basket League ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων του Σαββάτου.

Αναλυτικά όλες οι επιλογές:

10:30 Eurosport 1 Gran Piemonte Ποδηλασία

11:10 Eurosport 1 Γύρος της Λομβαρδίας Ποδηλασία

11:45 Eurosport 2 Αντοχή μοτοσικλετών: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μηχανοκίνητα

11:55 ΕΡΤ Sports-COSMOTE SPORT 5 HD 1 Γκραν Πρι Κωνσταντινούπολης, 3ες ελεύθερες δοκιμές Μηχανοκίνητα

12:30 ΕΡΤ3 Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Ολυμπιακός Handball Premier Χάντμπολ

14:30 Novasports 6HD DTM: Norisring Μηχανοκίνητα

14:55 ΕΡΤ2 Formula 1-COSMOTE SPORT 5 HD 2021 - Τουρκικό Γκραν Πρι Κατατακτήριες Δοκιμές

15:30 COSMOTE SPORT 4 HD Μπαχτσεσεχίρ – Φενέρμπαχτσε Τουρκικό Πρωτάθλημα Mπάσκετ

16:00 COSMOTE SPORT 3 HD Λιθουανία - Βουλγαρία Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

16:00 COSMOTE SPORT 2 HD Καζακστάν - Βοσνία Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

17:00 ΕΡΤ Sports Ιωνικός Νικαίας – Άρης Basket League Μπάσκετ

17:00 ΕΡΤ3 Προμηθέας Πάτρας – ΠΑΟΚ Basket League Μπάσκετ

18:00 Eurosport 1 Γύρος Βαντέ Ποδηλασία

19:00 COSMOTE SPORT 8 HD Αζερμπαϊτζάν - Ιρλανδία Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 7 HD Φινλανδία - Ουκρανία Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 3 HD Σκωτία – Ισραήλ  Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Σουηδία - Κόσοβο Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

19:00 OPEN TV-Cosmote Sport 1 HD Γεωργία – Ελλάδα Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

19:30 Eurosport 1 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, ποδηλασίας πίστας Ποδηλασία

20:00 ΕΡΤ3 ΑΕΚ – Λάρισα Basket League Μπάσκετ

21:00 Novasports 4HD Ντερτόνα – Μπρίντιζι Lega Basket Serie A Μπάσκετ

21:45 COSMOTE SPORT 5 HD Ελβετία - Βόρεια Ιρλανδία Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 4 HD Τενερίφη – Σαραγόσα ACB Liga Endesa Μπάσκετ

21:45 COSMOTE SPORT 9 HD Λουξεμβούργο - Σερβία Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 8 HD Πολωνία - Σαν Μαρίνο Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 7 HD Μολδαβία - Δανία Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD Ουγγαρία - Αλβανία Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Ανδόρα – Αγγλία Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 Ποδόσφαιρο

22:00 Novasports Prime Οβιέδο - Σπόρτινγκ Χιχόν Β' Ισπανίας Ποδόσφαιρο

23:45 COSMOTE SPORT 8 HD UFC Fight Night 2021 Μαρίνα Ροντρίγκεζ - Μακένζι Ντερν