LIVE: Αντβέρπ - ΑΕΚ

LIVE: Αντβέρπ - ΑΕΚ 0-2 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Αντβέρπ - ΑΕΚ 0-2.

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

80' Και οι Μαχαίρας, Χριστόπουλος στο ματς, αντί των Ανσαριφάρντ και Αλμπάνη.

75' Μιτάι, Ρουκουνάκης, Σαμπανάτζοβιτς, Γκίνης και Νταντσένκο πέρασαν στο ματς και βγήκαν Μπακάκης, Τζαβέλλας, Μάνταλος, Σιμάνσκι και Τσιντώτας.

70' Ραντόνια αντί Νεντελτσεάρου.

66΄ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Υπέροχο σκάψιμο από τον Αλμπάνη και δεύτερο γκολ για την "Ένωση".

64' Άουτ το σουτ του Μπενζά.

Ο Τάνκοβιτς αντικατέστησε τον Γκαρσία.

58' Ωραία προσπάθεια του Γκαρσία από δεξιά, σούταρε όμως η μπάκα κόντραρε και βγήκε κόρνερ.

54' Άγγιξε άμεσα το 2-0 η «Ένωση», δεν μπόρεσε από κοντά ο Μάνταλος.

52' ΓΚΟΛ, 0-1 η ΑΕΚ! Μπαλιά του Μάνταλου και ο Νεντελτσεάρου από κοντά ανοίγει το σκορ.

48' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή της Αντβέρπ ο Αλμπάνης, όμως ο Μπαϊρανβάντ, που κάθεται πλέον κάτω από τα δοκάρια, απέκρουσε.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Τέλος στο πρώτο μέρος, 0-0 ανάμεσα σε Αντβέρπ και ΑΕΚ.

41' Τεράστια ευκαιρία για την Αντβέρπ! Λάθος στην άμυνα, λόμπα του Ντε Πάου, ελάχιστα άουτ η μπάλα.

Στο 30ό λεπτό ο αγώνας, παραμένει το 0-0.

25' Παραλίγο αυτογκόλ από τον Σεκ, έστειλε την μπάλα κόρνερ με κεφαλιά.

19' Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία, μάζεψε ο Ντε Βολφ.

15' Επικίνδυνο γύρισμα Γκαρσία για Αλμπάνη, που δεν πρόλαβε.

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στο παιχνίδι.

1΄ Ο Ντε Βολφ έκανε λάθος, ο Μάνταλος βρέθηκε μέσα στην περιοχή και σούταρε όμως ο τερματοφύλακας της Αντβέρπ έδιωξε σε κόρνερ.

Ξεκίνησε το ματς.

Φιλικό παιχνίδι δίνει σε λίγα λεπτά η ΑΕΚ, η οποία αντιμετωπίζει την Αντβέρπ. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα.

Οι ενδεκάδες:

Αντβέρπ (Μπράιαν Πρίσκε): Ντε Βολφ, Κίρινεν, Ντε Λάετ, Σεκ, Μπούτα, Βερστρέτε Μπ., Βερστρέτε Λ., Αμπόμα, Γκέρκενς, Ντε Πο, Φρέι.

AEK: Τσιντώτας, Μπακάκης, Νεντελτσεάρου, Τζαβέλλας, Λόπες, Σάκχοφ, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Γκαρσία, Ανσαριφάρντ, Αλμπάνης.