LIVE

LIVE: Ντόρτμουντ - Μπάγερν Μονάχου 0-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

84' Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Για την Μπάγερν έξω ο Μπόατενγκ και στη θέση του ο Ερναντέζ, ενώ ο Νταχούντ βγήκε για τη Ντόρτμουντ και μπήκε ο Βίτσελ.

83' Δοκάρι για την Μπάγερν! Ο Λεβαντόβσκι έγινε αποδέκτης της μπάλας έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ με το αριστερό με τη μπάλα να τραντάζει το δεξί δοκάρι του γκολκίπερ της Ντόρτμουντ.

81' Καλή στιγμή για την Ντόρντμουντ. Ο Νταχούντ το σουτ με τον Νόιερ να διώχνει σωτήρια τη μπάλα.

80' Αλλαγή για την Ντόρτμουντ. Στο ματς ο Γκέτσε, εκτός ο Πίστσεκ.

72' Αλλαγή για την Ντόρτμουντ. Εκτός αγώνα ο Χάαλαντ ο οποιός φαίνεται πως έχει χτυπήσει και στη θέση του ο Ρέινα.

66΄ Κίτρινη κάρτα στον Νταχούντ.

65΄ Κίτρινη κάρτα στον Μίλερ.

54' Απειλεί και πάλι η Μπάγερν. Ο Γκορέτσκα έγινε αποδέκτης της μπάλας εκτός περιοχής, έκανε το συρτό σουτ αλλά αυτή τη φορά ο γκολκίπερ της Ντόρτμουντ με το δεξί χέρι απομάκρυνε τη μπάλα.

53' Νέα σέντρα του Κομάν από τα δεξιά ο Μπούρκι έκανε κακή έξοδο αλλά δεν βρέθηκε κάποιος παίκτης της Μπάγερν στην πορεία της μπάλας.

46' Διπλή αλλαγή για την Ντόρτμουντ. Στο ματς οι Σάντσο και Εμρέ Τσάν και εκτός οι Ντιλέινι και Μπραντ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ντόρτμουντ - Μπάγερν Μονάχου 0-1.

43' Γκοοολ για την Μπάγερν! Ο Κίμιχ έγινε αποδέκτης της μπάλας εκτός περιοχής, έκανε ένα ψηλοκρεμαστό πλάσε, ο Μπούρκι επιχείρησε να διώξει, αλλά δεν μπόρεσε και ο μέσος των φιλοξενούμενων πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ.

24' Νέα καλή φάση για την Μπάγερν. Ο Κομάν μπήκε από τα δεξιά επιχείρησε το διαγώνιο σουτ με τον γκολκίπερ της Ντόρτμουντ να απομακρύνει.

19' Κοντά στο γκολ έφτασε η Μπάγερν. Ο Κομάν βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έκανε την πάσα, ο Γκνάμπρι επιχείρησε το πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Πίστσεκ έδιωξε πάνω στη γραμμή.

13' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Την είδε ο Χούμελς για τράβηγμα πάνω στον Κομάν.

10' Πρώτο σουτ από πλευράς Μπάγερν. Ο Λεβαντόφσκι έγινε αποδέκτης μιας βαθιάς μπαλιάς, έκανε και το διαγώνιο σουτ αλλά ο γκολκίπερ της Ντόρτμουντ δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει.

1' Πρώτη καλή στιγμή για την Ντόρτμουντ. Σε βαθιά μπαλιά ο Νόιερ βγήκε να κόψει τη μπάλα, ο Χάαλαντ έγινε κάτοχος της, και προσπάθησε εκτός περιοχής να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και έκοψε ο Μπόατενγκ πάνω στη γραμμή.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Όπως και στην προηγούμενη αγωνιστική έτσι και τώρα πριν την έναρξη της αναμέτρησης θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων από τον κορονοϊό, ενώ οι παίκτες και των δύο ομάδων φοράνε μαύρα περιβραχιόνια.

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Παβάρ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Ντέιβις, Κίμιχ, Γκορέτσκα, Γκνάμπρι, Μίλερ, Κομάν, Λεβαντόφσκι

Ντόρτμουντ: Μπούρκι, Χακίμι, Ακανζί, Χούμελς, Νταχούντ, Πίστσκεκ, Γκερέιρο, Ντιλέινι, Μπραντ, Αζάρ, Χάαλαντ