CHAMPIONS LEAGUE

LIVE: Champions League

ΤΕΛΙΚΑ: Γιουβέντους-Ντιναμό Κιέβου 3-0, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Παρί Σεν Ζερμέν 1-3, Ντόρτμουντ-Λάτσιο 1-1, Μπριζ-Ζενίτ 3-0, Σεβίλλη-Τσέλσι 0-4, Φερεντσβάρος-Μπαρτσελόνα 0-3,

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ - ΠΑΡΙ 1-3: ΓΚΟΛ για την Παρί. Στο 90+3' ο Ραφίνια μπαίνει στην περιοχή και δίνει έτοιμο γκολ στον Νεϊμάρ., ο οποίος σκοράρει σαν... σε προπόνηση.

ΣΕΒΙΛΛΗ - ΤΣΕΛΣΙ 0-4: ΓΚΟΛ για την Τσέλσι με τον Ολιβιέ Ζιρού, ο οποίος σκοράρει στο 83' από την άσπρη βούλα και κάνει τέσσερα τα τέρματά τους κόντρα στους Ισπανούς.

ΣΕΒΙΛΛΗ - ΤΣΕΛΣΙ 0-3: ΓΚΟΛ για την Τσέλσι, με τον Ζιρού να αξιοποιεί ασίστ στου Καντέ στο 74ο λεπτό για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ - ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ 1-2: ΓΚΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν με σκόρερ τον Μαρκίνιος στο 69ο λεπτό.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ 3-0: ΓΚΟΛ για την Γιουβέντους στο 66ο λεπτό, με τον Κιέζα να βγάζει ασίστ για τον Μοράτα και τον Ισπανό φορ με πλασέ μέσα από την περιοχή να σκοράρει.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ - ΛΑΤΣΙΟ 1-1: ΓΚΟΛ για την Λάτσιο, με τον Τσίρο Ιμόμπιλε να ισοφαρίζει σε 1-1 για τους Ρωμαίους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 67ο λεπτό.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ 2-0: ΓΚΟΛ για την Γιουβέντους με σκόρερ τον Κριστιάνο Ρονάλντο στο 57ο λεπτό.

ΣΕΒΙΛΛΗ - ΤΣΕΛΣΙ 0-2: ΓΚΟΛ για την Τσέλσι, με τον Ζιρού να σκοράρει και δεύτερη φορά εις βάρος της Σεβίλλης, αυτή τη φορά στο 54ο λεπτό.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στις έξι αναμετρήσεις.

Τα αποτελέσματα στο ημίχρονο των αναμετρήσεων: Γιουβέντους-Ντιναμό Κιέβου 1-0, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Παρί Σεν Ζερμέν 1-1, Ντόρτμουντ-Λάτσιο 1-0, Μπριζ-Ζενίτ 1-0, Σεβίλλη-Τσέλσι 0-1, Φερεντσβάρος-Μπαρτσελόνα 0-3.

Ημίχρονο σε όλες τις αναμετρήσεις.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ - ΛΑΤΣΙΟ 1-0: ΓΚΟΛ για την Ντόρτμουντ, με τον Αζάρ να βγάζει ωραία κάθετη μπαλιά και τον Πορτογάλο να εκτελεί με πλασέ τον Ρέινα.

ΜΠΡΙΖ - ΖΕΝΙΤ 1-0: ΓΚΟΛ για την Μπριζ, με τον Ντε Κετελάρε να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα  με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ - ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ 1-1: ΓΚΟΛ για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που φέρνει στα ίσα το ματς με την Παρί! Ο Ράσφορντ έκανε σουτ, με τη μπάλα να κοντράρει στον  Ντανίλο, να αλλάζει πορεία και να καταλήγει στα δίχτυα.

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 0-3: ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελονα, με τον Ντεμπελέ να στέλνει τον Ντιμπούς στην άλλη γωνία και να δίνει προβάδισμα τριών γκολ στην ομάδα του.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΝΤΙΝΑΜΟ  ΚΙΕΒΟΥ 1-0: ΓΚΟΛ για την Γιουβέντους με σκόρερ τον Φεντερίκο Κιέζα στο 21ο λεπτό.

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 0-2: ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελονα. Στο 21ο λεπτό ο Ντεμπελέ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Δανός φορ με  προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 0-1: ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα στο 14ο λεπτό με σκόρερ τον Γκριεζμάν.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ - ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ 0-1: ΓΚΟΛ για την Παρί στο Ολντ Τράφορντ στο 6ο λεπτό! Ο Εμπαπέ έκανε ωραία ατομική ενέργεια εκτός περιοχής και επιχείρησε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και στρώθηκε στο δρόμο του Νεϊμάρ που με πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ.

ΣΕΒΙΛΛΗ - ΤΣΕΛΣΙ 0-1: ΓΚΟΛ για την Τσέλσι στο 8ο  λεπτό, με τον Ολιβιέ Ζιρού με ωραίο φαλτσαριστό σουτ μέσα από την περιοχή της Σεβίλλης να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Βάτσλικ.

Άρχισαν οι αγώνες.

Ολοκληρώνεται η 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Ξεχωρίζει από το πρόγραμμα η αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Παρί.

8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γουάν-Μπισάκα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Τέγες, ΜακΤόμινεϊ, Φρεντ, Ράσφορντ, Φερνάντες, Μαρσιάλ, Καβάνι
ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ: Νάβας, Φλορέντσι, Μαρκίνιος, Ντιαλό, Κιμπεμπέ, Βεράτι, Ντανίλο, Παρέδες, Νεϊμάρ, Κεν, Εμπαπέ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 7ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ:

1. Μπαρτσελόνα 12 (13-2)

2. Γιουβέντους 9 (8-4)

3. Ντινάμο Κιέβου 1 (3-10)

4. Φερεντσβάρος 1 (5-13)

7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ: Ντιμπούς, Μπότκα, Μπλάζιτς, Φρίμπονγκ, Ντβάλι, Χέιστερ, Σιγκέρ, Σομάλια, Ίσαελ, Οζούνι, Ενγκουέν
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Νέτο, Ντεστ, Μινγκέθα, Λανγκλέ, Άλμπα, Πιάνιτς, Μπουσκέτς, Τρινκάο, Γκριεζμάν, Ντεμπελέ, Μπρέθγουεϊτ

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Στσέσνι, Ντε Λιχτ, Μπονούτσι, Σάντρο, Μπεντανκούρ, ΜακΚένι, Ντεμιράλ, Ράμσεϊ, Κιέζα, Μοράτα, Ρονάλντο
ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ: Μπουσάν, Κεζντιόρα, Ζαμπάμι, Ποπόβ, Μικολένκο, Σεπέλιεβ, Σίντροτσουκ, Σαπαρένκο, Τσιγκάνκοβ, Βέρμπιτς, Ροντρίγκες

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 6ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ:

1. Ντόρτμουντ 9 (9-3)

2. Λάτσιο 8 (8-4)

3. Μπριζ 4 (3-8)

4. Ζενίτ 1 (3-8)

6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Μπούρκι, Πίστσεκ, Ακάντζι, Χούμελς, Μπέλινχαμ, Ντιλέινι, Μορέι, Γκερέιρο, Ρέινα, Ρέις, Αζάρ
ΛΑΤΣΙΟ: Ρέινα, Πάτρικ, Χεντ, Ατσέρμπι, Μάρουσιτς, Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Λέιβα, Αλμπέρτο, Φάρες, Ιμόμπιλε, Κορέα

ΜΠΡΙΖ: Μινιολέ, Μάτα, Μέχελε, Κοσούνου, Ρίκα, Μπαλάντα, Μποναβεντούρε, Βάνακεν, Βόρμερ, Λανγκ, Ντε Κετελάρε
ΖΕΝΙΤ: Κερζάκοβ, Σουτόρμιν, Πρόκιν, Ρακίτσκι, Σάντος, Ερόκιν, Μπάριος, Κουζιάεβ, Ντριούσι, Αζμούν, Μάλκομ

Σεβίλλη και Τσέλσι έχουν ήδη εξασφαλίσει το εισιτήριο για τους "16" του Champions League και ουσιαστικά διεκδικούν αμφότερες την πρωτιά. Πριν από λίγο η Κρασνοντάρ επικράτησε 1-0 της Ρεν με το χρυσό γκολ του Μάρκους Μπεργκ και προκρίθηκε στους 32' του Europa League αφήνοντας 4η στον όμιλο την γαλλική ομάδα.

5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Νάβας, Γκόμεθ, Κάρλος, Ρέκικ, Ράκιτιτς, Γκουντέλ, Ροντρίγκεθ, Βάθκεθ, Εν-Νεσιρί, Ιντρίσι
ΤΣΕΛΣΙ: Μεντί, Αθπιλικουέτα, Κρίστενσεν, Ρίντιγκερ, Έμερσον, Κόβατσιτς, Ζορζίνιο, Χάντσον-Οντόι, Χάβερτς, Πούλισιτς, Ζιρού