124

Προβληματισμός στην ΑΕΚ παρά την πρόκριση

Μπορεί η ΑΕΚ να προκρίθηκε επί της Κραϊόβα με νίκη (2-0) στη Ρουμανία και ισοπαλία (1-1) στο ΟΑΚΑ και να ετοιμάζεται για τα διπλά ματς με την Τράμπζονσπορ στον δρόμο για τους ομίλους του Europa League, αλλά η εικόνα της στη μεγαλύτερη διάρκεια ήταν πολύ μακριά από αυτό που θέλουν οι απαιτητικοί φίλοι της και ο προπονητής της.

Υπήρχαν κι άλλα άκρως ανησυχητικά μηνύματα από το χθεσινό ματς. Όπως ότι Νέλσον Ολιβέιρα στο πρώτο και Ντανιέλε Βέρντε στο δεύτερο ημίχρονο δεν σέρβιραν το έτοιμο γκολ στον συμπαίκτη τους, προτιμώντας να τελειώσουν μόνοι τους και ανεπιτυχώς τις φάσεις, καθώς επίσης και ότι ο Μάρκο Λιβάγια έφυγε κατευθείαν για τα αποδυτήρια, εμφανώς εκνευρισμένος με τον Μιγκέλ Καρντόσο όταν έγινε αλλαγή στο 57ο λεπτό.

Όλα αυτά έχουν φέρει προβληματισμό στους κιτρινόμαυρους και ανάγκασαν τον Δημήτρη Μελισσανίδη να έχει μια κουβέντα με τον Νίκο Λυμπερόπουλο πριν καν ολοκληρωθεί το παιχνίδι, στέλνοντας το μήνυμα πως δεν θα ανεχτεί τέτοια εικόνα στη συνέχεια, με τον Καρντόσο να καλείται να βρει εδώ και τώρα τι φταίει και να το διορθώσει.